Ексклюзив. Чумак про запуск системи електронного декларування.

Четверг, 1 сентября, 2016 в 13:29, размещенно в Деньги, Политика /  1251 /  Комментировать

Ексклюзив. Чумак про запуск системи електронного декларування.

uk real

Ексклюзив. Чумак про запуск системи електронного декларування.

Національна агенція із запобігання корупції запустило систему електронного декларування з атестатом відповідності. Народний депутат Віктор Чумак розповість про запуск системи електронного декларування.

Чи ви вже намагалися задекларувати свої статки у системі є-декларування? І що скажете проте, що знову технічні проблеми?

Я ще не спробував задекларувати, тому що, тільки отримав установу, як користуватися електронно-цифровим підписом. В тестовому режимі я це робив раніше але користуючись тільки ID клієнтом банку. Зараз ID клієнт банка не працює, треба працювати тільки з електронно-цифровим підписом, я его ще просто на просто не отримав.

Але це скоро зроблю. Я вважаю, що це дуже добро, що вона працює і що вона в кінці кінців запрацювала.

Ексклюзив Чумак: Не було політичного бажання запускати систему вчасно

На мій погляд, там було більше політичного не бажання, запускати цю систему вчасно. Була спроба скомпрометувати систему в цілому, як інструмент можливого використання і за контролю за не законним збагаченням. Але на сьогоднішній день, скоріше за все, вона буде працювати.

В мене є, величезні побоювання, що протягом місяця, буде зроблена, ще одна спроба, сказати, що цей інструмент не достатньо надійний з охорони персональних даних. І в тому числі, той обсяг персональної інформації про декларування та про статки, дає підстави вважати, що це може бути наводкою для грабіжників.

А ви очікуєте, що будуть реальні справи і терміни до двох років позбавлення волі за не правдиві дані у декларації?

Цілком можливо. Тут ситуація така, що таке не правдиві данні? Без сумніву, що ніхто не буде приходити і перевіряти, скільки ти там задекларував готівки. Але, якщо ти не задекларуєш певні активи, активи у вигляді підприємства або частки підприємства, які мають абсолютно чітку грошову оцінку, то за це, можна легко порушувати кримінальну справу.

Як ви думаєте, чи очікувати на звільнення, чи може, масові звільнення чиновників через не бажання декларувати свої статки?

Я не думаю, що будуть звільнення чиновників але я думаю, що поки буде вичікування певне. Масове декларування відбудеться на при кінці другого місяця терміну, який дається на декларування.

Як ви думаєте, офшорні статки і активи, їх декларування, як цю проблему вирішувати?

Ексклюзив Чумак: Іде загальносвітова тенденція, що до розкриття офшорних юрисдикцій

Ексклюзив Чумак: Іде загальносвітова тенденція, що до розкриття офшорних юрисдикцій

Воно вирішується, якщо ти є кінцевим бенефіціаром будь-яких підприємств, ти повинен про це задекларувати. Якщо не задекларуєшся, вже є приховування. Якщо про це дізнаються, а про це дізнаються, тому що, на сьогоднішній день іде загальносвітова тенденція, що до розкриття офшорних юрисдикцій. То це будуть підстави, як раз до порушення тих справ про які ви говорите.

Чи поменшає заможних чиновників із запуском є-декларування? Ви як вважаєте?

При найми, я думаю, що буде велике бажання чиновників, ті які мають корупційні статки, розписати все майно на своїх родичів. От для цього був потрібен час, щоб відтермінувати є-декларування і не запустити його вчасно. Для того, щоб трохи приховати це майно, розумні це вже зробили, скоріше за все.

Тому ми можливо не дуже серйозно побачимо тих чиновників, які покажуть серйозні статки. Хоча, от мені цікаво, покажуть свої колекційні годинники, ті хто ходить працювати у Верховну Раду в годинниках за 30 тисяч, працюючи все життя державними чиновниками?

Народний депутат Віктор Чумак коментував про запуск системи електронного декларування.

Новости партнеров