Ексклюзив. Добродомов про наслідки змін до закону, про телебачення та радіомовлення.

Пятница, 9 сентября, 2016 в 14:23, размещенно в Политика /  1206 /  Комментировать

Ексклюзив. Добродомов про наслідки змін до закону, про телебачення та радіомовлення.

uk real

Ексклюзив. Добродомов про наслідки змін до закону, про телебачення та радіомовлення.

Народний депутат Дмитро Добродомов, який за фахом журналіст і має пряме відношення до ЗМІ, коментує рішення Верховної Ради щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою.

Радіостанції та телеканали зможуть штрафувати без попередження. Напередодні Верховна Рада прийняла у першому читанні зміни до закону про телебачення та радіомовлення, щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою.

Зокрема законопроектом пропонується надати право Національній Раді приймати рішення про стягнення штрафу незалежно від того чи застосувалися до порушника санкції в вигляді попередження. Найрізноманітніше порушення закону, стягнення 10 відсотків розміру ліцензійного збору за показ фільму, актори якого внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Наприклад, фільми з Боярським, Безруковим, Бондарчуком та іншими.

Ексклюзив Радіостанції та телеканали зможуть штрафувати без попередження

Ексклюзив Радіостанції та телеканали зможуть штрафувати без попередження

Питання таке, вчора виступаючи на Верховній Раді прибічники введення штрафів, говорили, що це, більш м’яка система адже ми знаємо, три попередження і можна телекомпанію чи радіокомпанію закривати. І от бачите, 10 відсотків розміру ліцензійного збору, тут не вмер Данила, так полячка задавила. Стало щось м’якше чи воно, як кувалда була, так воно і є?

Перше, що до трьох попереджень без рішення суду, закрити, згідно діючого законодавства телеканал неможливо, чи радіостанцію. Друге, що стосується штрафів, ви прочитали один пункт, а там ще за заклик до війни чи військового перевороту і інші речі.

Я ще вчора виступаючи з здивування говорив, що всі ці статті, окрім перелічених вами, мають дискусійність але в умовах, яких перебуває країна виглядають цілком логічно, вони підпадають під пряму дію кримінальної відповідальності.

Тому штрафи, це маленький крок до того, щоб регулятору ринку надати більше повноважень, яких у нього насправді не так вже і багато. Все залежить від об’єктивності його роботи. Тому що, за часів режиму Януковича наприклад, я тоді керував опозиційним телеканалом. Ми протягом місяця отримали два попередження за прямі трансляції подій на Майдані, за що до речі, були внесені в білий список об’єктивних медіа Майдану. І третє попередження ми уникли лише за тим, що сталася трагедія 18-22-го лютого, а ми мали на кінець лютого отримати третє попередження і потім в корумпованих судах добиватися свого права на роботу і вихід в ефір.

Я дуже сподіваюсь, що зараз цього не станеться, але все ж таки, цей медійний простір, який дозволяє собі речі, які не припустимі і це треба було прописати. З рештою нагадаю, більшість з них прописані в кримінальному кодексі, а винні безперечно мають нести відповідальність, тут не може бути жодних сумнівів.

Новости партнеров