Ексклюзив. Інтерв’ю із Народним депутатом Георгієм Логвинським. Частина 2.

Вторник, 31 мая, 2016 в 23:17, размещенно в Политика /  1085 /  Комментировать

Народний депутат, фракція «Народний Фронт», Георгій Логвинський, ексклюзивно телеканалу News One.

uk real

Ексклюзив. Інтерв’ю із Народним депутатом Георгієм Логвинським. Частина 2.

І тепер з приводу, як на мене основного запитання цього парламентського тижня, це перспективи голосування за внесення змін до Конституції в частині правосуддя, заплановане на друге червня. Всі цього очікують і начеб то, за попередньої інформацією принаймні, Голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігор Гринів сказав, що всі підтримують судову реформу, що вона має розпочатися. Але, як ви гадаєте, чи буде триста голосів, можливо ви трошки більше знаєте?

І наступне запитання, ризики. Тому що внесення змін до Конституції, коли це вже стане нормою Конституції, то це надзвичайно стане складно, потім, щоб щось повернути назад, необхідно буде знову змінювати Конституцію. І це не просто закон, який можна буде просто ввести зміни.

Які ризики того, що в нас таки судова реформа потрапить під контроль Президента? Тому що, власне експерти цього все ж таки побоюються. Нехай в Адміністрації Президента кажуть, що нехай з процесу призначення судів виключається Парламент. Фактично, тепер судів буде вибирати Вища Рада Правосуддя, яка замінить Вищу Раду Юстиції. Але все ж таки підпис ставити і затверджувати буде Президент.

Навіть, якщо в АП кажуть, що це виключно формальний підпис, але все ж таки ми знаєм, людина, яка має право підпису, може зіграти і в таку гру, що фактично не підписувати і поставити в довгу чергу кандидатів у судді. От і все, це перше.

І мене трошки непокоїть принцип формування Вищої ради юстиції. Вас непокоїть, як мінімум ці два моменти?

Народний депутат, фракція «Народний Фронт», Георгій Логвинський, ексклюзивно телеканалу News One.

Давайте разделим вопрос на две составляющих, что бы четко наши телезрители знали, о чем идет речь. Речь идет о реформе судебной системы Украины, которую наше общество уже требует достаточно много лет.

Логвинський: Судді повинні стати незалежними, але не від закону, а від впливів

Это очень непростой процесс, потому что нам нужно убрать действующих судей и набрать новых. Поменять правила игру, что бы судьи были не зависимы, причем не зависимы не от закона, а не зависимы от влияния. Это достаточно непросто.

И разделена судебная реформа на два законодательных акта. Один законодательный акт, это изменения в Конституции. Второй законодательных акт, это закон об судоустройстве статусе судей.

Судді повинні стати незалежними, але не від закону, а від впливів

Судді повинні стати незалежними, але не від закону, а від впливів

На второй закон не нужно 300 голосов, нужно лишь голосование в зале. У нас на фракции поднимался вопрос, это закон консенсусы, которая в принципе устраивает я так думаю, что все фракции. Сегодня я говорил с «Самопомощью», они будут рассматривать, но пока они не видят особых проблем.

Логвинський: Потрібно терміново дати старт Судовій реформі

У меня в том числе, есть свои личные замечания к этим законам. Я бы хотел, чтобы он был лучше, красивее и я об этом буду говорить. Вполне возможно, что закон будет принят в таком виде и будут потом даваться изменения. Но, не давать старт реформе, завалить процесс изменений в судебной системе, такое, я думаю, что Парламент не должен допустить.

Поэтому, я думаю, что 300 голосов будет, как на Конституцию, так и на закон об судоустройстве статусе судей. Я не вижу там сильных влияний Президента, хотя в определенные моменты, персонально мое мнение, мы его должны были подкорректировать.

Цей Парламентський тиждень на сьогодні, якщо відкинути «Чорну бухгалтерію», так Парламент гарно попрацював. Знаємо. Що на при кінець засідання робочого дня, було все ж таки у нас проголосован закон за більш швидку реєстрацію ліків. До речі, на цьому надзвичайно наполягала фракція «Самопоміч». Я думаю, що це знову ж таки до дасть балів, за те що, віддати свої голоси за внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

 І так само, як ви і говорили, фракція «Самопоміч» наполягала на тому, щоб паралельно все ж таки були закони про судоустрій і судочинство.

Окрім цього, сьогодні надзвичайно важливо, напевно для водіїв і тих хто живе в прикордонних зонах, це те, що тимчасово знизили в’їзде мито на потримані автомобілі.

Але цього Парламентського тижня, я поки що, принаймні не почула, можливо пропустила, перспективи подання Президентом кандидатур на новий склад до Центральної Виборчої Комісії, ще і на тлі от цього скандалу. Ви щось про це чули?

Логвинський про оновлення складу ЦВК

У нас на фракции обсуждались кандидатуры представителей Центральной Избирательной Комиссии. Мы согласовали кандидатуры, которые мы готовы поддержать, которые находятся в рамках наших квот фракции «Народный Фронт». Мы настаиваем, чтобы кандидатуры Президент внес как можно раньше, и мы готовы их поддерживать.

Логвинський: ЦВК потрібно оновити терміново відповідно до закону

Я считаю, что Центральная Избирательная Комиссия должна быть реформирована, должна соответствовать закону, что сегодня не происходит и безусловно это достаточно важно.

ЦВК потрібно оновити терміново відповідно до закону

ЦВК потрібно оновити терміново відповідно до закону

Вместе с этим мы должны понимать. Что мы приняли достаточно большое количество важных законов, важных обращений, связанных с санкциями, связанных в том числе, как вы заметили, с лекарственными средствами. Мы уменьшили налогообложение транспортных средств при ввозе. Сейчас еще ряд очень важных и нужных законопроектов, которые могут показать сразу же эффект, стоят на повестке дня.

Мы увеличили размер штрафов для лиц, которые управляют транспортным средством в состоянии опьянения, наркотического или алкогольного, или другой формы. И это действительно, мы надеемся, что этот шаг еще даст возможность остановить людей, перед тем, как они садятся за руль и создают опасность для наших граждан.

Поэтому, можно сказать, что первые дни были эффективными. Поэтому, дай бог, чтобы эффективность этого органа под названием Парламент действительно приносило добро нашим гражданам.

Народний депутат, фракція «Народний Фронт», Георгій Логвинський, ексклюзивно телеканалу News One.

Новости партнеров