Ексклюзив. Кошель про хід проміжних виборів до ВР. Частина 1.

Воскресенье, 17 июля, 2016 в 15:50, размещенно в Политика /  833 /  Комментировать

Олексій Кошель

uk real

Ексклюзив. Кошель про хід проміжних виборів до ВР. Частина 1.

Топ тема дня, довибори у Верховну Раду по семі округах. У Центру Виборчкомі вже заявили, що голосування проходить у штатному режимі, усі дільниці відкрито.

Що думають з цього привиду незалежні організації, маємо змогу дізнатися. Ексклюзивно телефоном коментує Голова комітету виборців України Олексій Кошель.

В Україні стартували проміжні вибори до Верховної Ради в семи одномандатних виборчих округах

Якими є данні станом на цю мить в вашої організації, чи все спокійно, чи дійсно можна стверджувати, що у штатному режимі на разі проходить волевиявлення, як про це стверджують у Центрі Виборчкомі?

Станом на сьогоднішній ранок, як і прогнозували, найбільше проблем спостерігається на 114 окрузі на Луганщині. Вчора наша організація поширила заяву, де вказувала на дуже серйозну проблему із не призначенням членів дільничних виборчих комісій. Тобто, могла статись ситуації подвійних вкладів ДВК. І власне ми бачимо станом на зараз, є не порозуміння на кількох виборчих дільницях, але в цілому ситуація досить спокійна. І можна говорити, що станом на сьогоднішній ранок нічого аномального не відбувається.

Понад дві третини, - технічні кандидати

Є проблеми з не допуском спостерігачів і проблеми з імітацією, це типові проблеми, які мали місце і на місцевих, і на Парламентських виборах минулого року. Але, в цілому ситуація дає підстави до оптимізму.

В тім, найбільші проблеми ми очікуємо ні в день голосування, а в вечір підрахунку і в ніч підрахунку голосів по кількох виборчих округах. А саме по Луганщині і Чернігівщині. Ті округи, де є аномальна кількість кандидатів і де ми спостерігаємо технологію спроби повного контролю над технічними виборчими комісіями.

Можна докладніше пояснити будь ласка, навіщо політичні сили реєструють таку кількість депутатів. На сім мандатів наймаємо 378 кандидатів. До прикладу, округ 107 Луганської області, там 107 кандидатів, Чернігів 265 кандидатів. З якою метою реєструється така кількість претендентів отримати мандат? Поясніть докладніше, у чому тут технологія?

Кошель: Понад дві третини кандидатів, що беруть участь у виборах, — технічні кандидати

По тих семі округах в порівнянні із виборами, які відбулися в 2014-му році в порівнянні з парламентськими виборами, кількість кандидатів зросла в тричі. І якщо взяти до прикладу два округи з аномальною кількістю кандидатів Луганський і Чернігівський, то ми бачимо, що є реальних 3-4 кандидати, які претендують на перемогу. Є близько десяти кандидатів, які приймають участь у виборах, за ради самої участі. Тобто, вони працюють на перспективу, на наступні вибори, на перспективу на місцеві вибори. І понад дві третини, це технічні кандидати.

Тобто, фаворити компанії штучно реєструють кількість кандидатів для того, щоб можна було включити їхніх представників до дільничної виборчої комісії. І формально виходить ситуація, коли ДВК сформована із не залежних, але технічних кандидатів, контролюються однією, або кількома політичними силами.

Ексклюзив. Кошель про хід проміжних виборів до ВР. Частина 2.

Новости партнеров