Ексклюзив. Кошель про хід проміжних виборів до ВР. Частина 2.

Воскресенье, 17 июля, 2016 в 16:49, размещенно в Политика /  730 /  Комментировать

Голова комітету виборців України Олексій Кошель

uk real

Ексклюзив. Кошель про хід проміжних виборів до ВР. Частина 2.

Ексклюзивно, Голова комітету виборців України Олексій Кошель, щодо ймовірних результатів проміжних виборів до ВР, та про ступень їх важливості, як для Влади, так і опозиції.

Олексій Кошель:

Таким чином, дільничні комісії можуть, або приймати рішення на користь того, чи іншого кандидату. До прикладу, є бюлетень, яку не правильно оформили і комісія може прийняти рішення проте, заповнений він за, чи проти. Або ж допускати, чи не допускати когось на виборчі дільниці. Помічати, чи не помічати порушення.

Але, може бути значно гірший сценарій, це сценарій повної фальсифікації. Тобто, коли заповнені протоколи до окружної комісії, та розглядає, знаходить суттєві, або не суттєві помилки і відправляє назад. І вже на цьому етапі протоколи можуть повністю переписуватись і фальсифікуватися самі результати.

Також не виключаю спроби застосування технології зриву виборів по окремих виборчих дільницях і саме ті дільниці, які ні підпадають під сценарій одного із кандидатів.

Що у цілому і в загалом означають ці довибори для України? Чи може йтися про те, що вони у певний спосіб по впливають на те, чи буде змінено виборче законодавство і на ймовірність проведення позачергових Парламентських виборів?

Кошель: Результати проміжних виборів до ВР не змінять ситуацію в Парламенті

Результати проміжних виборів до ВР не змінять ситуацію в Парламенті

Я був би дуже великим оптимістом, якби припускав, що ці вибори зможуть кардинально змінити ситуацію в Парламенті. Хоча насправді, якщо подивитися, то проблема 226 плюс, тобто проблема результативного голосування, залишається досить великою. І насправді, якщо Влада зможе перемогти, скажімо із семі скажімо п’ятеро від Влади прийдуть у Парламент, то частково вирішити проблему технічних голосувань ці вибори зможуть.

Ці вибори також важливі для опозиції. Для того, щоб показати, що опозиція може перемагати. Я хочу нагадати, що до декларували свою появу лише кілька місяців тому. До цього вони працювали, як частина коаліції, або принаймні офіційно працювали, як частина коаліції.

Тому, ці вибори, це спроба продемонструвати свій успіх, як Владі, так і опозиції. Довести хто сильніший. Але для суспільства, це чергова демонстрація того, що потрібно негайно змінювати виборчу систему і відмовлятись від мажоритарної складової.

Не тому, що погана мажоритарна складова. Вона прекрасно працює в Британії і Франції, в більшість державах. Але в Україні вона надзвичайно дискредитована. І ці вибори знов ж таки, продемонстрували, що тотальний підкуп залишається проблемою номер один. А головна тематика кампаній, нажаль, це беззмістовність.

І тому власне, це ще одне ствердження того, що реформа виборчої системи має стати одним із ключових завдань для Парламенту.

Ексклюзив. Кошель про хід проміжних виборів до ВР. Частина 1.

Новости партнеров