Ексклюзив. Козій робить висновки саміту НАТО у Варшаві.

Воскресенье, 10 июля, 2016 в 14:34, размещенно в Видео, Политика /  1554 /  Комментировать

Ігор Козій

uk real

Ексклюзив. Козій робить висновки саміту НАТО у Варшаві.

Вчора завершився саміт НАТО у Варшаві. Україна отримує статус поглибленого партнера НАТО. Так домовилися під час засідання комісії Україна-НАТО. Тобто, не члена, не ПДЧ, а поглибленого партнера.

Також альянс схвалив безпрецедентний пакет допомоги для нашої країни. За це, члени комісії проголосували одностайно. За словами Президента Петра Порошенка це унікальний проект. Іще ніколи в історії НАТО такої підтримки не отримувала жодна країна-партнер.

Допомога передбачена за сорока напрямками, в основному в оборонному секторі. ЇЇ надаватимуть через спеціальний трастовий фонд.

У підсумковій декларації саміту її учасники закликали все ж таки Москву припинити підтримувати бойовиків на Донбасі. Та заявили, що ніколи не визнають анексії Криму. Петро Порошенко у свою ж чергу закликав НАТО запустити програму з деокупації півострову, на стільки швидко, на скільки це можливо. Бо лише так можна зупинити агресію.

Як ви можете прокоментувати те, до чого домовилися? Чи знову все ж такі залишиться на рівні декларацій? Пообіцяли, пообіцяли і що буде?

Влада України не хоче стати членом НАТО

Буде продовжуватись те, що було. Доки реально Влада не захоче привести Україну стати членом НАТО.

Зрозумійте правильно, я цією тематикою займаюсь з 1994 року. З людьми, які поступово пробували довести, що це необхідно, доказати, що Росія рано, чи пізно почне агресію. Врешті решт пішла агресія. Ми бачимо, що на ключових позиціях, що стосується НАТО тіж самі посадові особи, які з 1994 року не можуть привести Україну до членства в НАТО. Тому, що це для мене, як експерта свідчить. Це абсолютно свідчить про те, що буде продовжуватись те, що було.

А, що було, був позитив? Ні, позитива не було. То б то, ми постійно чомусь, або відкладали, або ховали. Або в останній рік, будемо казати, Президенту спробували в нести цей документ в не зрозумілий спосіб для того, щоб його завалити. Тобто, фактично ми робили все те для того, щоб дискредитувати саму ідею вступу в НАТО.

До речі, я б не сказав, що в документі йдеться про поглиблення партнерства. Ми його вже глибоко так закопали, що я просто не знаю.

А про що йдеться в документі?

Друзяка, який довго знаходиться з НАТО

Там йдеться про друзяку, який довго знаходиться з НАТО. Да, ми дійсно довго Partnership, таку фразу для України використали, тому що дуже довго знаходимось у цьому не зрозумілому становищі з НАТО.

Процес планування, та огляду сил, виконано? Ні. Ми взяли річну національну програму, виконано? Ні. Безліч інших ініціатив було запропоновано, які теж знаходяться в такому ж самому стані.

Міністерство закордонних справ на сьогоднішній день, якщо взяти всі спільні робочі групи, а їх було 5-6 в залежності від часу і спросити, яке досягнення? Будуть оперувати, скільки поїхали туди, скільки приїхали сюди, скільки раз зустрічались  Що конкретно зроблено, нема нічого.

От зрозумійте в чому і полягає проблема між деклараціями і діями. Декларації є, дій з української частини, нажаль немає.

І основні дві претензії, які держави члени НАТО висувають для цього, це:

Перша Не ефективний, не вмілий, не вдалий, не компетентний менеджмент.

Друга Це корупція.

В студії каналу News One, ексклюзивно, військовий експерт Ігор Козій коментував підсумки саміту держав членів НАТО закінчившийся вчора у Варшаві.

Новости партнеров