Ексклюзив. Крулько, щодо фальсифікацій на довиборах до ВРУ.

Понедельник, 18 июля, 2016 в 11:58, размещенно в Политика /  835 /  Комментировать

Іван Крулько

uk real

Ексклюзив. Крулько, щодо фальсифікацій на довиборах до ВРУ.

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько, стежив за тим, як відбувався виборчий процес. Напередодні, зокрема «Батьківщина», заявляла про масштабні фальсифікації на виборчих округах. Чого вони стосувалися і власне, який характер цих фальсифікацій він і прокоментує.

Ви спостерігали за виборчим процесом і «Батьківщина» заявила, що масштабні фальсифікації були на всіх округах. Що це за фальсифікації і який характер вони мали?

Я знаходжусь зараз на Полтавщині на 151-му окрузі і це, якраз той округ, де не зважаючи на тиск та адмінресурс, наш кандидат впевнено перемагає. Розрив по паралельному підрахунку, в нас вже сто відсотків підраховано, складає 2150 голосів. Тобто, в нас достатньо серйозний розрив, враховуючи не високу явку. І ми хочемо одне, що б чесно були підраховані результати.

Дуже повільно працює Окружна Виборча Комісія. О це, насторожує, що відправляють багато дільничних комісій для уточнення протоколів. Але ми слідкуємо тому, що маємо на руках протоколи з мокрими печатками. Паралельний підрахунок завершений і ми зможемо легко звіряться.

В кожному окрузі свій варіант фальсифікацій

Але я вам скажу, що стосується фальсифікацій, то в кожному окрузі Влада придумала свій, якийсь варіант. Наприклад, на Чернігівщині був масований підкуп, який ловили за руку, прямо перед дільницею роздавали гроші. На Херсонщині мінували дільниці, щоби штучно знижувати явку. Там де перемагає наш кандидат, або в нього був феноменальний розрив він найближчого конкурента.

В кожному окрузі свій варіант фальсифікацій

Тобто, крізь була своя специфіка. Але, як депутат Парламенту, я вам скажу найголовнішу річ. Найперше, що треба зробити Верховній Раді, це наслідок і підсумок цих виборів. Це змінити закон про вибори і змінити терміново. Мажоритарна складова, вона себе не просто дискредитувала, вона є достатньо шкідливою для країни.

Я дивлюся в очі членам комісії, які приходять і по 10-12 годин разом зі мною стоять під виборчими комісіями, не можуть здати документи, створюються черги. Окружні комісії працюють повільно.

Про зміну виборчого законодавства, і ще спікер Володимир Гройсман говорив одразу після місцевих виборів в осені минулого року. Але, чому досі жодних кроків у цьому напрямку не було зроблено? І чи Верховна Рада восьмого скликання таки зможе напрацювати но виборче законодавство?

Крулько про ймовірність зміни виборчого законодавства в Україні

Я вхожу до робочої групи по розробці виборчого законодавства. І я вам хочу сказати, що «Батьківщина» одразу після Парламентських виборів, як і обіцяла виборцям, внесла свій варіант змін до виборчого законодавства. Новий закон, який передбачає виборчу систему на пропорційній основі з можливістю широкого знайомлення виборців зі списками. Тобто, фактично формат відкритих списків, коли виборці легко можуть ознайомиться зо всіма кандидатами, які йдуть. І кожний кандидат закріплюється по регіонах України.

Насправді, якби була політична воля великих фракцій, ми же найменша фракція у Парламенті, то цій закон вже б давно прийняли. Такої політичної волі нажаль немає, бо зручна мажоритарка, де можна адмінресурс включати, де можна дописувати і так далі. Ми ж насправді будемо голосувати і домагатися, і це наша позиція, за той варіант виборчої системи, який несе пропорційну складову і повністю виключає мажоритарку. Тому що, це дискредитована система, система, яка передбачає фальсифікацію, адмінресурс і яка просто абсолютно перекреслює будь-які демократичні здобутки України.

Народний депутат від всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», коментував про порушення і фальсифікації, свідкам яких він став особисто. І власне, що із цим усім депутати будуть робити і найголовніше, коли у нас все ж таки з’явиться виборче законодавство і чи з’явиться воно за Верховної Ради восьмого скликання.

Новости партнеров