Ексклюзив. Кучухідзе про роботу української делегації в ПАРЄ.

Четверг, 23 июня, 2016 в 17:15, размещенно в Политика /  854 /  Комментировать

Антон Кучухідзе

uk real

Ексклюзив. Кучухідзе про роботу української делегації в ПАРЄ.

Політолог-міжнародник, Антон Кучухідзе, коментує можливість майбутнього повернення  російської делегації до сесії ПАРЄ, також ймовірність виходу Великобританії із Євросоюзу.

Вчора ми так і не почули, такої конкретики, стосовно повернення російської делегації. Заявляли про те, що потрібно говорити, потрібно проводити діалог. Діалог, це набагато краще, а ніж конфлікт. Але при цьому не виключили, що у 2017 році після виборів, які пройдуть у Державній Думі Росії, після зміну складу, можливо якось по новому спілкуватимуться з представниками Росії. Подивляться на їх поведінку і не виключено, що повернеться російська делегація, повернуть її голос.

Які ваші прогнози і що усі ці заяви можуть означати? Чи вже, це перший крок до дипломатичного програшу України?

Ні, насправді тут більше стосується відносин і ставлення європейських партнерів до Росії і в цих заявах нічого дивного немає. Тому що, у двох попередніх загальних резолюціях ПАРЄ і відносно Росії в тому числі. Росію звинувачували у подіях в Криму, на Донбасі, їм пригадали Пріднестровьє, Нагірний Карабах, Осетію та Абхазію, але в кінцевих пунктах завжди питали що, мають збиратися майданчики для дискусії з Російської федерацією. Тому, нічого дивного в сьогоднішній позиції європейських партнерів нема, вона логічне випливає з попередніх резолюцій.

То б то, навіть попри прийняті санкції відносно делегації РФ, європейські партнери, ніколи не відмовлялися говорити і розглядувати заморожувані конфлікти, які є в цілому просторі СНД, говорити про це з російською стороною.

А те, що чекають у 2017 року і виборів до Державної думи і знов ж таки, по новому потім будуть добудовувати діалог із Росією. І не виключають повернення делегації до складу ПАРЄ. Власне, повернення голосу.

Більші сподівання на те, що все ж таки вдасться здвинути з місця Мінський процес, всіма трьома сторонами і відносно від цього, будуть відштовхуватися в прийняті рішення по Росії у 2017 році.

Референдум у Великій Британії. Бути транс-атлантичної угоди із США, чи не бути?

Сьогодні референдум у Великій Британії, стосовно виходу із Євросоюзу. Які ваші прогнози? Зокрема, хотілось би почути, на скільки реальним є, що Британія таки вийде із Євросоюзу і якщо вийде, то як це позначиться на Україні, чи позначиться взагалі, хоч якось?

Поки що, статистика показує, що все ж таки, перевага знаходиться на стороні тих, хто виступає за збереження місця і членства Британії в ЄС. Я думаю, що за не великою перевагою, все ж таки переможе думка про те, що Британія має шанс залишитися в ЄС.

Це вигідно, перш за все, як в цілому Європейському Союзу, так і безпосередньо національним інтересам Британії. Тому що, відкривається шлях до повноцінної транс-атлантичної угоди між США та Європейським Союзом. Про це казав Президент США, що у разі виходу Британії з ЄС, таких перспектив не буде у Британії.

По друге, з економічної точки зору, Британії вигідно залишатися в Європейському Союзі, бо у разі виходу їм доведеться переглядати всю договірно-правову базу відносин з Європейським Союзом.

Тому, враховуючі те, що і пан Кемерон останнім часом, можна сказати, очолив ось цю лінію за те, щоб залишитись у Європейському Союзі, я думаю, що все ж таки, Британія залишиться в ЄС і далі буде розгодовувати відносини з ЄС на тих умовах. Які були прийняті в березні 2016 року.

Політолог-міжнародник, Антон Кучухідзе, телефоном до студії News One, коментував останні заяви, які лунають на сесії ПАРЄ і також ймовірність виходу Великобританії із Євросоюзу.

Новости партнеров