Ексклюзив.Провідний соціолог про розслідування справи нафтопродуктів Курченка.

Четверг, 14 июля, 2016 в 18:26, размещенно в Деньги, Политика /  818 /  Комментировать

Віктор Пащенко

uk real

Ексклюзив.Провідний соціолог про розслідування справи нафтопродуктів Курченка.

Про розслідування справ так званих «нафтопродуктів Курченка», справи Курченка та його оточення. Про це зокрема йшлося сьогодні і у заявах правоохоронців НАБУ і спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Починаємо розбиратися з цим, з гостем каналу News One, провідним соціологом  Віктором Пащенко.

Давайте проаналізуємо, що відбувається. Пан Лещенко сьогодні заявив, що військова прокуратура, справу Курченка не може розслідувати тому, що має якісь зв’язки з попередніми можновладцями.

До речі дійсно, пан Матіос працював в Адміністрації Президента, ще за часів Януковича. В одно час, в Національному Антикорупційному Бюро і спеціалізованої антикорупційної прокуратури, сьогодні натякнули, що пан Матіос намагається відбілити пана Кулика, який представляє якраз державне обвинувачення у справі Курченка.

Як ви на всю цю ситуацію дивитесь, що відбувається і, що це за конфлікт інтересів?

По-перше, я хотів би сказати, що нам важко буде знайти працівників силових органів, які були б безробітними під час президенства Януковича. В тій, чи іншій формі всі працювали. Тому цей аргумент нажаль не завжди може спрацьовувати.

По-друге, ми бачимо, що все це повертається негативним боком, це все веде до того, що зростає недовіра до всіх органів державної Влади.

Що стосується новостворених антикорупційних органів, то по-перше вони дійсно, як і заявив пан Матіос, вони не надто досвідчені в цій сфері. І по-друге, вони зтикаються з тим, ми не одноразово бачили це протягом останніх років, коли гучні затримання, потім обертаються тихими рішеннями в судах.

Пащенко: Більшість чиновників, які зараз у Владі, працювали за часів президенства Януковича

Тобто, антикорупційна система буде працювати тоді, коли буде в цілому система правоохоронних органів працювати. А так ми бачимо перетягування канату між різними силовими структурами і вони фактично заважають один одному. Ми бачимо, що через судову систему, всі ці гучні справи, які оголошують наші анти корупціонери, вони не проходять. Тим більше, якщо повертатися до справи пана Кулика, то вже заявлялося, що та стаття, яку йому інкримінують, за неї дуже важко когось звинувачувати. Не зважаючи на те, що вона є, жодної результативної справи немає.

А чому саме важко довести, тим більш, що людина не законно збагатилась?

Я думаю, що по-перше відіграє цю роль, що не так давно ця позиція з’явилась в українському законодавстві, не всі до неї звикли. По-друге, немає відповідної практики. І по-третє, сама норма, хоча все ж таки, це напевне питання до юристів, але мені здається, що важко її аргументувати і довести. Тим більше, якщо є досвідченні фахові юристи, які ми бачимо і в випадку пана Кулика, вони руйнують ті аргументи, які проти нього висуваються.

Новости партнеров