Ексклюзив. Сироїд про обрання нових членів ЦВК, та можливість виборів на Донбасі.

Понедельник, 6 июня, 2016 в 18:16, размещенно в Общество, Политика /  1308 /  Комментировать

Оксана Сироїд

uk real

Ексклюзив. Сироїд про обрання нових членів ЦВК, та можливість виборів на Донбасі.

Оксана Сироїд, віце-спікер Парламенту, коментує останні події, які зокрема стосуються оновлення складу ЦВК, а також про ситуацію, що до виборів на Донбасі.

Повноваження старого складу ЦВК, закінчилися два роки назад і це був обов’язок Президента, подати новий склад Центральної Виборчої Комісії. Якщо він уникає цього робити, то він у такий спосіб висловлює неповагу, навіть не до Парламенту, а до людей. Тому що, Центральна Виборча Комісія, це орган, який гарантує священне право громадянина, право обирати і право бути обраним.

Сироїд про обрання нових членів ЦВК

Якщо Центральна Виборча Комісія, або не існує, або вона не легітимна, вона працює не якісно і не чесно, вона залежна, вона корумпована, то це означає, що ми не можемо розраховувати на чесні вибори. І фактично два роки Президент підтримує не чесні вибори в Україні. І мені дуже від цього сумно.

Сироїд про обрання нових членів ЦВК

Сироїд про обрання нових членів ЦВК

Напередодні Нормандська четвірка погодила введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Це, як відомо було однією із умов проведення виборів на окупованих територіях. На ваш погляд, чи означає це, що найближчим часом вибори там таки відбудуться і як ви загалом оцінюєте Нормандський формат, наскільки він є ефективним для України?

Я коли чую про це, що погодили поліцейську місію… Що це таке поліцейська місія? Поліцейська місія, це хлопці у формі поліцейських і з пістолетами. Насправді хтось вірить, що хлопці з пістолетами можуть зупинити танки, більше тисячі важкого озброєння, яке сьогодні є на окупованих територіях?

Сироїд про можливість проведення виборів на Донбасі

Як на мене, це виглядає просто, як глум. Тому що, ми маємо ситуацію не проведення виборів в умовах, які є можливо небезпечні. Це є війна, ми маємо війну. Вона не є гібридна, це є реальна війна. Війна в якій стріляють важким озброєнням. Останній раз, таке важке озброєння застосовувалось десятки років тому на європейському континенті. І в умовах війни, ідеться про якісь вибори, і якісь поліцейські місії.

Поліцейська місія може зайти туди, тільки після того, коли військо вижене звідти військо окупанта. От тоді можна казати, що може заходити, якась поліцейська місія. Інакше, це є словоблуддя. Це просто для того, щоб задурити людей. Вибори під окупацією, неможливі.

Сироїд про можливість проведення виборів на Донбасі

Сироїд про можливість проведення виборів на Донбасі

І все такі, ваше ставлення до Нормандського формату, наскільки він є ефективним для України?

Я вважаю що те, що обговорюють сьогодні, все що, стосується сьогодні, як продукт Нормандського формату, це можна висловити одною фразою, що зробити такого з Україною, щоб Росія перестала їх всіх турбувати?

Я думаю, що можливо час всім світовим лідерам поставити на решті собі питання, щоб такого зробити з Росією, щоб вона перестала увесь світ турбувати? І який це буде формат, чи Нормандський, чи Женевський, це немає значення. Важливо на яке питання ми шукаємо відповіді.

Сьогодні на має переконання, питання поставлене не правильно і тому відповіді на нього, будуть тільки не правильні.

Оксана Сироїд коментувала останні події, які зокрема стосуються Центральної Виборчої Комісії, можливо її оновлення на наступному пленарному тижні Верховної Ради і також про ситуацію, що до виборів на Донбасі.

Новости партнеров