Ексклюзив. Сиротюк про розслідування вибуху під Верховною Радою.

Среда, 31 августа, 2016 в 11:35, размещенно в Политика /  1437 /  Комментировать

Ексклюзив. Сиротюк про розслідування вибуху під Верховною Радою.

uk real

Ексклюзив. Сиротюк про розслідування вибуху під Верховною Радою.

Рік тому 31-го серпня 2015 року, після розгляду у сесійній залі депутатами змін до Конституції у частині децентралізації, під стінами Верховної Ради у Києві, партія «Свобода» та націоналісти, почали мітинг із вимогами скасувати децентралізацію.

Згодом, мітинг переріс у сутички між правоохоронцями і мітингувальниками. І за версією слідства, один із активістів, Ігор Гуменюк, жбурнув у Нацгвардійців гранату. У наслідок вибуху, загинули чотири військовослужбовці Національної Гвардії України. Загалом через сутички, постраждали близько 150 людей.

Сьогодні річниця вибуху гранати під стінами Верховної Ради

Член Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Юрій Сиротюк коментує події того дня.

Перед усім, ви один з тих, кому висунута підозра. Як зараз просувається ваша справа?

Всьому суспільству вже відомо, що ця кривава провокація, була потрібна для двох завдань. Одне завдання, це прикрити свій вчинок, якімось чином під стінами Верховної Ради. А це фактично виконання ультиматуму не по децентралізації, а по так званій, федералізації України, це пряма вимога Путіна.

А інше, це олігархічні політичні проекти одноденки, хотіли прикрити найстарішу партію Всеукраїнського об’єднання «Свобода». І після 31-го серпня прокотилися катком репресій, десятки людей опинилися за гратами. Потім частину з них повипускали, навіть не попросили вибачення.

Ексклюзив Сиротюк: Група слідчих була більш, ніж у справі розстрілу «Небесної сотні»

Ексклюзив Сиротюк: Група слідчих була більш, ніж у справі розстрілу «Небесної сотні»

Сьогодні справа відправлена до суду. 13-го вересня відбудеться судове засідання. Але нажаль, так слідчі і не знайшли тих, хто організував, цей кривавий злочин. А група слідчих, була більше ніж, під час розслідування розстрілу на Майдане.

А на мою думку, ці всі події в Україні, у тому числі, Криве озеро, вбивство Сашка Білого, вбивство інших людей, це все пов’язано з персоналіями, які очолюють Міністерство внутрішніх справ. Які створили сьогодні фактично сталінські поза правові системи примусу, через свавілля.

Очевидно, що ми сподіваємось, що в суді буде знайдено істину в цій справі. Але нажаль і до судів є питання, тому, що нас судили переважно судді, які рік перед тим, чинили судочинство на окупованих територіях Донбасу.

Але, ми сподіваємося, що 13-го вересня розпочнеться суд і суспільство нарешті, отримає всі відповіді на питання, хто і кому були вигідні події 31-го серпня. І нарешті, хто був організатором цих кривавих дій.

Вчора, після того, як не було задоволено відвід суддів, у залі суду знову відбулися сутички, які вчинили активісти. Як ви думаєте, чи це не є тиском на суд?

Очевидно, що суд мав би бути не залежною гілкою Влади. Ми знаємо, що в нас Банкова дуже часто вміє маніпулювати судами і обминати цю електронну систему вибору суддів.

Двох хлопців, які пройшли україно-російську війну, судять судді-сепаратисти

Я не був вчора присутній на суді, була справа про тероризм, а я прохожу по іншій справі, по масових заворушеннях. Але, наскільки мені відомо, громадські активісти виступали проти того, що три судді, які судять двох хлопців, які пройшли україно-російську війну і дуже героїчно себе проявили на фронті, судять, фактично судді-сепаратисти.

Один суддя, десь рік судив в ДНР. Інший суддя, переведена з Донецька. Ще інша, десь в Алчевську, чи в Авдіївці, має якесь майно. Тобто у суспільства є питання. Якщо хочете, щоб суд був чесний, щоб на нього не тиснули, то призначте суддів к яким буде суспільна довіра. А не приводьте сюди суддів з Донецький народній республіки.

Новости партнеров