Ексклюзив. Трюхан коментує саміт НАТО у Варшаві.

Пятница, 8 июля, 2016 в 11:43, размещенно в Политика, Топ за сутки /  1049 /  Комментировать

Вадим Трюхан

uk real

Ексклюзив. Трюхан коментує саміт НАТО у Варшаві.

У Варшаві вже стартує саміт НАТО. Про цей саміт, про те, що він може принести Україні, ексклюзивно каналу News One, коментує дипломат Вадим Трюхан.

Вже відомо про те, що провідною темою саміту НАТО в Варшаві стануть, як раз взаємини НАТО з Росією, як вони вибудуватимуться вже найближчим часом. Як українське питання у цьому контексті може бути порушене, чи не може? І на вашу думку, на яких правах сьогодні Україна бере участь у цьому саміті? На правах гостя, на правах потенційного партнера?

Цей саміт дійсно буде історичним самітом, тому що, відбувається на фоні безпрецедентною після Другої Світової Війни ескалації ситуації не тільки в Європі, а в загалом і у світі. Адже відомо, що біля п’ятдесяти воєнних конфліктів людство мало протягом з 2015 року.

Говорячи про Україну, тут однозначно можна стверджувати, що Президент України бере участь в основних заходах в рамках саміту, як представник країни партнера, при чому, надійного партнера. Ми очікуємо, що буде оголошено про початок безпрецедентної програми допомоги Україні.

Україна виступатиме, як країна партнер

Але вперше за всю історію відносин з НАТО Україна виступає не лише, як реципієнт, тобто отримувач допомоги, а як країна партнер, яка сама щось пропонує для НАТО. Мається на увазі і питання пов’язане з передачею досвіду протидії гібридній війні, адже йдеться про створення відповідного центру протидії гібридній війні в Україні. Мається на увазі і передача певної інформації і таке інше.

Я вважаю, що цей саміт буде дуже насиченим і буде дуже історичним з точки зору прийнятих рішень.

Дипломат Вадим Трюхан коментує дводенний саміт у Варшаві

Дипломат Вадим Трюхан коментує дводенний саміт у Варшаві

Те, що стосується Росії. Країни члени НАТО будуть не тільки розглядати Росію, як країну, яка є агресором, щодо України. А як країну, яка стала загрозою по суті всім своїм сусідам, які є державами членами НАТО. Навіть є один випадок, який стосується Фінляндії.

Президент Фінляндії у червні зазначила, що в разі підвищення для країни загроз, Фінляндія може стати державою членом НАТО і одразу ж отримали погрози з боку Президента Путіна, який сказав, що в такому разі ми підведемо війська до території Фінляндії і таке інше.

Так от вже вчора, члени представники НАТО відреагували зазначивши, що Фінляндія, як до речі і Швеція, має суверенне право вирішувати, буть їм державами членами НАТО, чи ні і ні Росії накладати на це вето. Тому, буде широка дискусія в широкому контексті.

На передодні Держсекретар США Джон Керрі заявляв про те, що сьогодні Україна не готова ще стати членом НАТО. На вашу думку, основні, чи основна причина цієї не готовності?

Нічого він нового не сказав. Ми всі самі знаємо, що для того, щоб стати державою членом НАТО треба відповідати відповідним критеріям членства. І Україна зрозуміло, що ще на самому початку цього шляху. Але я би звернув увагу на інше. Протягом двох років в українському суспільстві значно змінилося ставлення до НАТО. Нещодавно було проведено опитування фондом імені Ілька Кучеріва і згідно з результатами, які були отриманні у разі, якщо би зараз відбувся референдум, то біля 77 відсотків українців проголосували за вступ до НАТО.

НАТО може стати запорукою виживання України

Тут треба сказати, що Росія і її режим, за ці два з половиною роки зробили по суті роботу Уряду. Адже навіть в часи, коли офіційно йшлося про ПДЧ в 2008-2009 рік, рівень підтримки ідеї членства в НАТО, в українському суспільстві був досить низький. Якщо говорити наприклад про Схід, особливо Донбас, там взагалі на рівні декілька процентів. А зараз українці вже розуміють, що НАТО, це єдина організація оборонного плану, яка може стати запорукою виживання України і гарантом її безпеки.

Тому нам своє робить. Не треба звертати увагу на чиїсь заяви, того ж Квасневського, чи ще когось, які говорять, що Україні не треба думати про членство. Нам треба підготуватись до членства, а потім вже ставити питання про вступ до НАТО.

Новости партнеров