Ексклюзивне інтерв’ю з міністром юстиції України Павлом Петренком. Частина 1.

Суббота, 30 июля, 2016 в 19:04, размещенно в Общество, Политика /  1085 /  Комментировать

Ексклюзивне інтерв’ю з міністром юстиції України Павлом Петренком. Частина 1.

uk real

Ексклюзивне інтерв’ю з міністром юстиції України Павлом Петренком. Частина 1.

Павло Петренко коментує затримання ГПУ Олександра Єфремова, що йому інкримінують, та чи може бути оскаржено це затримання, так як не було відповідного рішення суду. Та щодо перспективи розслідування справи Онищенка.

На жаль, поки що мало подробиць відносно того, що сталося. Навіть прес-секретар прокурора, поки що, не змогла розповісти подробиць, безпосередньо і по тому, що інкримінують. Власне, за попередніми даними Олександру Єфремову інкримінують зазіхання на територіальну цілісність. Вже у соцмережах пишуть про те, що це затримання відбувалось спонтанно і рішення суду не було. У такому разі, чи може бути оскаржене це затримання і не дотриманні певних процесуальних норм просто розвалить цю справу, ваша думка?

Я теж не володію подробицями цієї кримінальної справи тому, що це компетенція правоохоронних органів, а міністерство юстиції не є слідчим, або правоохоронним органом. Але, якщо лунають звинувачення в таких серйозних кримінальних правопорушеннях, як зазіхання на територіальну цілісність і конституційний лад. То я переконаний, що у наших правоохоронних органах і прокуратури, є достатньо матеріалів для того, щоб вживати цих процесуальних дій.

затримання ГПУ Олександра Єфремова

Що стосується самого затримання, то для затримання безпосередньо не потрібне рішення суду. Це компетенція слідчих органів. А вже в подальшому протягом 72-ох годин після затримання, суд буде вирішувати про визначення міри запобіжного заходу. Тому я переконаний, що в юридичній частині наша прокуратура і інші правоохоронні органи діють абсолютно чисто, тим паче в таких резонансних справах.

Що стосується суті справи, то будемо вже очікувати вже позиції Генеральної прокуратури, коли вони видадуть відповідно більшу інформацію.

Ще питання, відносно Олександра Онищенко. Напередодні стало достеменно відомо, що він перебуває у Лондоні, де отримав посвідку на тимчасове проживання. Також він каже проте, що буде просити політичного притулку. Як це може відобразитись на суті справи, зокрема кримінальному проваджені, яке відбувається навколо «Укргазвидобування». Ваш прогноз?

Петренко, щодо перспективи розслідування справи Онищенка

Насправді, дана кримінальна справа є фактично розслідуванням економічних злочинів. І якщо слідство доведе усі обставини справи, щодо можливих зловживань і розкрадання державних коштів, або ухилення від сплати службових платежів. То в Україні діє процедура заочного кримінального впровадження. Коли навіть, якщо підозрюваний ухиляється від слідства перебуваючи на території інших країн, суд може розглянути справу, винести вирок і цей вирок буде обов’язковий до виконання на території в тому числі і іноземних країн. В тому числі в частині передачі, вже тоді засудженого якщо буде відповідний вирок, для відбування покарання на території України.

Петренко: В Україні діє процедура заочного засудження, яка може бути використана проти Онищенка

Тому я вважаю, що ці справи, вони повинні розслідуватись максимально прозоро і інформувати суспільство слідчими органами про хід розслідування в тій частині, в якій дозволяє закон. Тому що, якщо особа є винна, то вона повинна нести відповідальність. Як і в першому випадку, це дуже серйозні звинувачення.

Ми розуміємо, що причетність той, чи іншої особи на зазіхання територіальної цілісності України, особливо під час подій, які відбуваються в Україні протягом двох років, під час війни з Російською Федерацією, це дуже серйозні питання. Українське суспільство очікує відповіді на них і хоче, щоб були покаранні всі ті винні особи, які з перших днів мали відношення до потуранням російським військам і сепаратистам на Сході країни.

Але у будь-якому випадку, ці розслідування повинні проходити у чіткий відповідності до вимог Конституції і закону, з дотриманням прав всіх сторін процесу, для того, щоб не було потім жодних підстав у когось говорити, що в Україні є вибіркове правосуддя. Тому я є прихильником дотримання закону, прав і Конституції кожної особи. Яка є підозрюваним, чи звинуваченим у тій, чи інший кримінальній справі.

Ексклюзив. Павло Петренко про систему електронного декларування. Частина 2.

Новости партнеров