Ексклюзивне інтерв’ю з політологом Сергієм Тараном.

Четверг, 18 августа, 2016 в 14:19, размещенно в Политика /  1302 /  Комментировать

Ексклюзивне інтерв’ю з політологом Сергієм Тараном.

uk real

Ексклюзивне інтерв’ю з політологом Сергієм Тараном.

Політолог Сергій Таран про поспішний запуск системи електронного декларування, про її не повноцінний запуск. І зокрема, про протистояння Генеральної прокуратури і Національного Антикорупційного Бюро.

Голова НАЗК Наталія Корчак, заявила про те, що за результатами робочої нараду у Президента, до 31-го серпня мають бути усунуті усі технічні проблеми у системі електронного декларування. І система тоді отримає атестат Держспец зв’язку.

Одразу питання, чому тоді с таким поспіхом, у не допрацьованому вигляді, запускалася ця система 15-го серпня? Розуміючи, що там буде створено дуже багато лазівок для самих корупціонерів.

Ексклюзив Таран про поспішний запуск системи електронного декларування

Ексклюзив Таран про поспішний запуск системи електронного декларування

Безперечно, до самої системи є багато питань. Але вимога українського суспільства і міжнародної спільноти, що до запуску електронної системи декларування, було на стільки гострою, що вирішили запустити в тестовому режимі. Принаймні для того, щоб побачити, як воно працює і почати цю систему з такого кроку.

Я думаю, що через два тижні, усі недоліки будуть виправлені і система запрацює. До речі, якщо ми уважно простежимо за реакцією Європейського союзу, то вони, саме і наполягають на тому, щоб система запрацювала, як вимога швидше, повною мірою. І власне кажучи, ті два тижня, які нам відводяться для цього, їх достатньо для того, щоб принаймні перед міжнародними партнерами і перед власним суспільством, Україна виглядала так, яка дотримується своїх зобов’язань.

Коли в останні дні, буквально перед запуском стояло питання, чи буде запущено вчасно електронне декларування, чи не буде. Дуже багато згадували історій цього процесу. І деякі експерти говорили, що насправді часу було достатньо, або усе це відшліфувати, або система таки нормально запрацювала 15-го серпня. І ніби то, це все скидається на те, що так було спеціально було зроблено, з багатьма не опрацюваннями ця система була запущена у тестовому варіанті, аби доопрацьовуючи можна було доопрацьовувати на користь певних осіб.

Це технічні моменти. Я не думаю, що у Влади була можливість втручатися, безпосередньо до роботи розробника і говорити, що треба навмисно туди недоліки закладати, щоб потім мати з цього приводу скандал.

Таран: Навмисний план по закладанню недоліків у систему електронного декларування, це перебільшення

Таран: Навмисний план по закладанню недоліків у систему електронного декларування, це перебільшення

Ми бачимо, що через те високе напруження, що до цього питання, переможців все одно немає. Тому говорити про якісь навмисний план, якій передбачав саме такий перебіг подій, було би перебільшенням.

Я єдине хочу зазначити, що система електронного декларування в Україні запроваджується вперше, бо такого ніколи не було. І взагалі, це звичайно важливий і новаторський шлях для України, коли всі чиновники, всі політики будуть декларувати майно і за це буде передбачена кримінальна відповідальність. Такого ніколи не було і я думаю, що саме з цим пов’язано те, що поява такої системи, викликає такі серйозні труднощі і скандали в українському суспільстві.

Новости партнеров