Ексклюзивне інтерв’ю з політологом Сергієм Тараном.

Четверг, 18 августа, 2016 в 14:19, размещенно в Политика /  1129 /  Комментировать

Ексклюзивне інтерв’ю з політологом Сергієм Тараном.

uk real

Ексклюзивне інтерв’ю з політологом Сергієм Тараном.

Ще одна важлива тема, дня сьогоднішнього. У півдні відбудеться спільний брифінг, Генерального прокурора та директора НАБУ. Спостерігаючи за протистоянням останніх тижнів між ГПУ і НАБУ. На вашу думку, що це таке? Це реальні спроби Генеральної прокуратури підім’яти під себе усі новостворені антикорупційні органи? Чи це, такі звичайні, службові моменти? Оскільки у нас правоохоронні органи і Генеральний прокурор, такі публічні, то просто виносять це на публіку, аби жодних секретів від суспільства не було.

Ексклюзив Таран щодо причин протистояння ГПУ і НАБУ

Ексклюзив Таран щодо причин протистояння ГПУ і НАБУ

У нас НАБУ створено достатньо не давно і повноваження очевидно були не достатньо прописані. Тому вони часом перетинаються з повноваженнями прокуратури. З іншого боку, Генеральна прокуратура втратила дуже багато своїх повноважень. І очевидно, що цей процес набуття НАБУ своїх повноважень і втрата своїх повноважень ГПУ, не пройшов синхронно. І в яких ось моментах, вони перетинаються.

Таран: Треба чітко розмежувати повноваження між ГПУ та НАБУ

Тому, було би логічне, дуже чітко розмежувати повноваження між цими структурами. Тому, що конфлікт, принаймні поки що, не середньої ланки, він виглядає комічно і не прийнятне до суспільства. Тому насамперед, це не достатньо розписані і розмежовані повноваження, серед цих двох органів.

Таран: Треба чітко розмежувати повноваження між ГПУ та НАБУ

В загалом, у деяких країнах, навмисно прописуються повноваження для правоохоронних структур так, щоб вони трошечки перетиналися. Наприклад, у Сполучених Штатах, якщо ми пам’ятаємо багато американських фільмів, там постійно перетинаються повноваження між ФБР і ЦРУ і вони конкурують між собою.

Тому, коли трошки перетинаються повноваження, це нормально, це сприяє конкуренції. Але в тих формах, в яких ця конкуренція відбувається в Україні, безперечно це не працює на боротьбу з корупцією.

Тому я думаю, що після брифінгу буде дуже чітко поданий сигнал для суспільства, що насправді конфлікту системного немає. А є, якась ситуація, яка була вилуплена браком розмежування між цими двома інституціями.

Далі, очевидно ці повноваження мають бути розмежовані. І після цього, ці структури вже так само мають конкурувати, але вже не через силове протистояння, як це ми бачили вчора і позавчора. А через ту кількість корупціонерів, яку вони виловлять, змагаючись один з одним.

Політолог Сергій Таран, щойно говорив про систему електронного декларування, про її не повноцінний запуск. І зокрема, про протистояння Генеральної прокуратури і Національного Антикорупційного Бюро. Нагадаємо, що спільний брифінг Генерального прокурора та директора НАБУ відбудеться у 12 годин сьогодні.

Новости партнеров