Фінько про чесні вибори з оновленим складом ЦВК.

Понедельник, 13 июня, 2016 в 14:26, размещенно в Политика /  872 /  Комментировать

Антон Фінько

uk real

Фінько про чесні вибори з оновленим складом ЦВК.

У гостях студії News One, політолог і політичний експерт, Антон Фінько.

Вірите, чи ви у чесні вибори з оновленим складом Центральної Виборчої Комісії. Чи взагалі, вірите у чесні вибори в Україні, особисто ви?

Скажімо так, досі значних нарікань на постаті, які перебувають у списку, не надходило.

Чому? Роман Греба, наприклад.

За винятком однієї постаті. А всім впало в око те, що жоден з нових кандидатів немає досвіду роботи у ЦВК, зокрема на технічних апаратних посадах. І звісно, що в умовах, коли вибори в Україні і не тільки, а і за її межами в багатьох країнах перетворилися на змагання грошових мішків, сподіватися на те, що вони віддзеркалюватимуть адекватним чином народне волевиявлення не доводиться.

Є, ще один момент, який на превеликий жаль викликає тут певні побоювання. Ми бачимо, що ні представлені інтереси значної частини регіонів країни і це не тільки пов’язано з географією тих, кого висунені, але із тим, що не має представників ряду політичних сил, тих кого представляють південні та східні регіони.

Ми не побачили у заявлених Президентом кандидатурах представників Опозиційного блоку, а зрештою не тільки нього, а і «Батьківщини», «Радикальної партії». І перше, що спадає тут на думку, що ті політичні сили, які не представлені в цьому списку, вони намагатимуться скоріше за все влаштувати Парламентську обструкцію. І вони зроблять усе можливе за для того, щоб віднайти у цьому переліку осіб, щось таке, що завдає їм репутаційної шкоди.

І зрештою є, ще один момент. Ми не знаємо хто буде кандидатом на посаду голови Центральної Виборчої Комісії.

Кажуть, що ця дванадцята кандидатура, стосовно якої, ще поки тривають консультації, от тут зокрема вас хочу запитати. Які шанси того, що це буде представник від так званої Демократичної опозиції, то б то, від «Батьківщини», чи «Радикальної партії»? Високі шанси, чи ні?

Гадаю, що все зале житиме від того, наскільки буде сильна обструкція. Якщо ті політичні сили влаштуватимуть скандал. Закон офіційно не вимагає від голови держави цілком враховувати, він вимагає від нього консультації.

Є міжнародні стандарти, зокрема Андрій Магера посилається на кодекс належної практики з виборчих питань Венеціанської комісії, де як раз і прописано, що має бути збалансованим склад ЦВК і представлені претенденти, і кандидати від усіх Парламентських сил.

Маєте рацію, що не збалансований склад і як ви сказали, чи можете бути дванадцятим представник однієї з цих трьох фракцій, які потерпають від не справедливості. Це «Радикальна партія», «Опозиційний Блок», «Батьківщина», повторюю, все зале житиме від того, наскільки вони будуть активними, влаштовуючи обструкцію, скандал.

Проте, тут є, ще один аспект. Є не дуже зрозумілою ситуація з тим, хто саме представлятиме «Народний Фронт». Тому, що з трьох кандидатур заявлених ніби як представники «Народного Фронту», дві кандидатуру, за висловами певних представників цієї фракції офіційно не висувалися.

Представник фракції, пан Максим Бурбак зазначив, що фракція висувала Магеру, який тепер у нас став такий ретельний та жвавий критик існуючої процедури, також Онищенко і Шипілова. Але ми не побачили Магеру, а побачили Гребу.

І тут є дуже таємнича заява, такої знаменитої діячки у цій сфері, як пані Ольга Айвазовська. Яка зазначила, що у цій грі, велику вагу відіграли, як вона наголосила, позапарламентські гравці, які належать до стратегічної вісімки, так званої.

Але, не зрозуміла позиція фракції «Народного Фронту». То б то, якщо збігатиметься позиція цих, як вона висловилась делікатно, позапарламентських представників великої вісімки, збігатиметься, все ж таки з думкою фракції «Народного Фронту», то більшості, зважаючи на те, що ми бачили до неї долучиться і фракція «Відродження».

Ми бачили, що пані Алла Басалаєва, нинішній Дарницький суддя, представляє «Відродження», це дає арифметичну більшість при голосуванні. Однак, в тому разі, що три фракції, яких упосліджене висловлюватимуть своє кричуще невдоволення, ситуація може затягнутися і ми можемо спостерігати сцени блокування Парламентської трибуни.

Новости партнеров