І знову без Генпрокурора.

Пятница, 22 апреля, 2016 в 12:52, размещенно в Актуальное, Политика /  908 /  Комментировать

Сьогодні у Парламенті відбудеться година запитань до Уряду Володимира Гройсмана

uk real

І знову без Генпрокурора.

Сьогодні у Парламенті відбудеться година запитань до Уряду Володимира Гройсмана


Верховна Рада не змогла винести до порядку денного законопроект до деяких змін законодавчих актів України, що до діяльності прокуратури та Державного бюро розслідувань.

Із рішенням поспішали до конференції прокурорів і саме новообраний очільник міг вплинути на призначення в середині системи, але на в доленосне рішення у депутатів не вистачило голосів. Чому все відбувається саме так?

У Верховній Раді зареєстровано два закони під нового Генпрокурора

За для призначення прокурором людини без відповідного стажу до Верховної Ради було внесені два законопроекти. Рекомендований до розгляду Президентом, як не відкладний, профільний комітет вирішив відправити на доопрацювання, мовляв в документі прописані не лише вимоги до обрання на посаду.

Андрій Кожемякін, Голова профільного комітету

— Першим питанням іде знов таки спеціальне досудове розслідування, про яка ми постійно кажем, що це анті конституційна норма і що вся громадянська спільнота повстала проти цього.

— Другим питанням іде зміни до ДБР, тобто вже Генеральний прокурор хоче сам визначати, які справи треба передавати до ДБР.

Профільний комітет рекомендував депутатам закон, в якому виписані лише вимоги до обрання на посаду

Депутатам комітет рекомендував взяти до уваги альтернативний законопроект в якому п’ятирічний досвід роботи в галузі права зменшено до трьох років і прописані лише вимоги до кандидата на посаду.

Віктор Чумак, позафракційний Народний депутат

— Можна працювати адвокатом і це теж в галузі права, можна працювати юрист-консультом, нотаріусом і це теж галузь права. А інше дуже чітко обмежується правоохоронними органами, перелік правоохоронних органів є в нас тільки в одному документі., який називається «Закон про захист учасників кримінального судочинства». І там є перелік того, що вважається правоохоронними органами. Але там немає міністерств.

Коаліція поспішала з призначенням до конференції прокурорів

Поспішність в ухвалені рішення  пов’язане с призначеною на вівторок конференцію прокурорів, кажуть політики. Новообраний очільник міг би кардинально вплинути на ситуацію в середині системи.

Сергій Міщенко, Народний депутат, фракція «БПП»

— З вівторка, Генеральний прокурор практично не приймає участі в кадровій роботі і тоді вже коли призначать всіх прокурорів на містах, тоді Генеральний прокурор, це вже буде весільний генерал чи англійська королева.

Луценко: Після конференції призначення Генпрокурора неважливе

Цю саму версію озвучив і кандидат на посаду Генерального прокурора

Юрій Луценко, Голова фракції «БПП»

— Конференція працівників прокуратури, яка наміряна обрати Раду прокурорів, цих нинішніх прокурорів, а також дисціплінарно-кваліфікаційну Раду, яка буде мати повну монополію на зняття і призначення будь-яких адміністративних посад в органах прокуратури.

— Таким чином, після вівторка вже будь-який Генеральний прокурор вже є не важливим.

Однак у порядку денному жоден із законопроектів так і не з’явився, як і не з’явилось єдиної думки, щодо подальшої долі запропонованих ініціатив.

Сергій Пашинський, Народний депутат, фракція «Народний фронт»

— Я думаю, що сьогодні не буде призначений прокурор, а надіюсь, що за необхідний законопроект буде проголосований.

На внесення законопроекту до порядку денного не вистачило голосів

Після чергових перемовин відхилений комітетом, але рекомендований Президентом документ депутатом запропонували внести до порядку денного. Але необхідної кількості голосів забракло в тім Народні обранці мають про запас, ще один пленарний день, хоча називають його днем не голосування.

Новости партнеров