Касько про створення нової політичної сили.

Среда, 29 июня, 2016 в 16:35, размещенно в Политика /  2226 /  Комментировать

uk real

Касько про створення нової політичної сили.

У студії каналу News One, ексклюзивно, екс-заступник Генерального Прокурора України, Віталій Касько та політолог Олександр Маслак, коментують про створення нових політичних партій.

Главный вопрос. Сергей Лещенко и Василий Гацько представитель ДемАльянса, неоднократно заявляли, что назрело в Украине создание политической силы, свободной от влияния олигархов.

Виталий, анонсирование вчера вами создание новой политической силы. Каким образом сделать так, чтобы не было влияния олигархов на политическую силу? Говорили о финансировании из Госбюджета.

Віталій Касько:

По перше, фінансування з державного бюджету буде здійснюватися після результатів перших виборів. До цього, політичні партії будуть фінансуватися за рахунок власних можливостей.

Що стосується нашої вчорашньої ініціативи, то я думаю, що важко тут звинуватити когось з нас, в тому що, за нами стоять олігархічні сили. Це абсолютно нова ініціатива, прогресивна, ідеться про створення нової політичної сили. Вчора ми представили ініціативну групу, яка буде займатися її організацією. І можу вас завірити, що наша основна мета, це те, щоб у новій партії не з’явилися, так звані старі обличчя, які викликають певні питання у українського суспільства.

Максимально прозоре фінансування

І що стосується питань фінансування, то воно так само буде здійснюватися максимально прозоро. В нас є достатньо бажаючих представників малого і середнього бізнесу для того, щоб профінансувати перші дії ініціативної групи і майбутньої політичної партії. Тому я думаю, що питання, що до фінансування партії олігархами, не стоятиме взагалі.

А інша позиція, що до ініціатив Сергія Лещенко, ми бачимо, зараз є молоді політики, представлені в різних політичних колах Верховної Ради України. Зокрема, Сергій Лещенко один з тих, хто об’єднує нову політичну силу. Це не пов’язано з вашою, новоствореною партією, яка буде працювати на тернах української політики, це геть різні нові формування?

Віталій Касько:

Ця політична сила, наскільки я розумію йдеться про Сергія Лещенко і Світлану Заліщук, Мустафу Найєма та ДемАльянс. Ці люди є нашими партнерами, ми працюємо та спілкуємось спільно, узгоджуємо свої дії. І я сподіваюся, що раніше, чи пізніше від партнерів ми перейдемо до об’єднання, якщо в цьому буде необхідність і цю потребу будуть бачити обидві сторони.

Есть информация, что просто не договорились кто будет возглавлять, говорили, что Мустафа Найєм хотел возглавлять?

Віталій Касько:

Ні, це абсолютно не відповідає дійсності. Говорити про те, що не поділили якісь місця або лідерство, не можна, не було такого, я це можу впевнено в цьому вас завірити.

екс-заступник Генерального Прокурора України, Віталій Касько та політолог Олександр Маслак

екс-заступник Генерального Прокурора України, Віталій Касько та політолог Олександр Маслак

Пан Олександр, хочеться дізнатись вашу позицію, стосовно участі в цьому новому політичному формуванні губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі.

Олександр Маслак:

Я не проінформований про це, наскільки я знаю, наскільки я чув у засобах масової інформації, це будуть поки що, три різних проекти. Проект у котрому бере участь пан Касько, проект у котрому бере участь пан Саакашвілі і третій, це той відомий проект Григоришина, Заліщук і Мустафи Найєма.

Власне, чи будуть вони об’єднуватися, чи не будуть для мене це, ще питання, власне і на яких засадах там будуть, та хто буде лідером, це все викликає дуже великі запитання і дуже великий скепсис у мене особисто.

Вопрос в том, вот эти политические силы, стану ли они альтернативой, тем политическим силам, которые представлены в нынешних созывах Верховной Рады?

Олександр Маслак:

Мені це дещо нагадує. Пам’ятаєте, колись був такий проект пана Пінчука «Команда озимого покоління».

Ідеологія правої центриської сили.

Віталій Касько:

Що стосується ідеології, то у нашій ситуації безумовно ідеологія існує. Йдеться в першу чергу про праву центриську силу, ми будемо відстоювати саме цю ідеологію і будувати її на традиційних для українського суспільства цінностях, за вільною економікою, за соціальною відповідальністю держави.

Я думаю, що найближчим часом програма партії буде представлена. На протязі літа ми будемо формувати територіальні підрозділи партії.

От стосовно територіальних підрозділів. Ми розуміємо, що без фінансування, окремого фінансування у регіонах, у містечках, не може бути нової хвилі, яка прийде і дасть вам по перше: свої ідеї, нова хвиля з думками і рейтинг, такий очікуваний до проходження у Верховну Раду.

Віталій Касько:

Стільки, скільки ми за вчорашній вечір, ніч і сьогоднішній ранок отримали пропозицій приєднатися до нашої політичної сили з різних регіонів, в нас є достатньо широкий вибір. В принципі ми організовуємо на конкурентних засадах в регіонах змагання.

Хто ті люди, що виходили на вас з пропозиціями?

Віталій Касько:

Це громадські активісти, соціально активні верстви населення, які готові вже приєднатися і працювати в лавах цієї нової політичної сили.

Ось нова партія, ідеологія і так далі. Ви як людина, у минулому заступник Генпрокурора, знаєте, що таке корупція у нашій державі. Ви займалися цим питанням, питанням «Діамантових прокурорів» у тому числі. Чи буде на миті партії, номером один у списку, боротьба з корупцією?

Можна сказати, що новостворена партія буде антикорупційною?

Пріоритетом нашої партії буде боротьба з корупцією

Віталій Касько:

Це безумовно буде питанням номер один, пріоритетом нашої партії з однієї простої причини. Щоб ми не планували, щоб ми не обіцяли виборцям, не можливо це буде реалізувати, якщо в Україні не буде поборено корупцію.

Наповнити бюджет, пообіцяти якісь економічні ініціативи, пообіцяти зростання економіки неможливо, якщо в країні буде далі процвітати корупція. Відповідь на всі питання, звідки взяти гроші, лежить в простій площині. Припинити корупціонерам доїти українську державу, тоді гроші з’являться в бюджеті, відповідно не буде виникати питань зо всіма економічними інститутами.

Ось тут, якщо надійде допомога одного борця з корупцією в Україні, тому що, антикорупційні форуми у нас проходять, є ініціативи. Чи якісь можливо консультації, будете приймати?

Віталій Касько:

В наших рядах є достатньо анти корупціонерів, ви знаєте, я і Давид Сакварелідзе займалися питанням боротьби з корупцією в прокуратурі і не лише в прокуратурі, розслідуючи кримінальні впровадження, щодо корупції.

Віктор Чумак, відомий тим, що довший час очолював комітет Верховної ради по боротьбі з корупцією і є зараз заступником голови цього комітету, і займався питанням удосконалення українського законодавства в цій сфері. Я думаю, що і Міхеїл Саакашвілі при єднаючись до цієї ініціативи допомагатиме боротися з корупціонерами.

Новости партнеров