Кулуари ВР. Дмитро Добродомов о можливості реформи в Генпрокуратурі.

Четверг, 21 апреля, 2016 в 15:35, размещенно в Актуальное, Политика /  896 /  Комментировать

Дмитро Добродомов

uk real

Кулуари ВР. Дмитро Добродомов о можливості реформи в Генпрокуратурі.

Позафракційний Народний депутат Дмитро Добродомов.

Я вважаю, що ці два законопроекти, один з тих, що був вчора схвалений комітетом, а також законопроект, який передбачає прозорий та відкритий відбір на конкурсній основі і подається Президенту на вибір за аналогом вибору директора Національного Антикорупційного Бюро.

Це був би ідеальний вихід для того, що ми дійсно побачили в майбутньому реформу прокуратури. А якщо би ми прийняли і третій законопроект зареєстрований в Верховної Раді, його співавтором є і я в тому числі, про діскваліфікаційні дисціплінарні комісії, які би дозволяли провести реальну реформу в прокуратурі, було б дуже добре.

Але, що зробили зараз в прокуратурі, щоб ви знали. Днями там призначили кваліфікаційну комісію з прокурорів і тепер новий Генпрокурор, ким би він не став, без їхнього рішення і погодження не зможе призначати прокурорів на високі посади, обласних, районних… Тобто система, яка була зроблена Шокіним, по собі це його люди, його немає, як очільника прокуратури але його люди впевнено там керують і тім самим убезпечили цю систему від радикальних реформ і радикальних змін.

О це буде величезною проблемою. Я вважаю, що в силах Парламенту поламати ту систему, яку зараз намагається зробити Генпрокуратура.

На порядку денному сьогодні є медичні законопроекти власне, чи можна очікувати, що до кінця тижня все таки вирішіться кадрове питання з очільником МОЗу?

На жаль ці питання надо ставити не в стінах Парламенту, їх треба ставити десь поближче до вулиці Банкової де ніяк не можуть домовитися, хто все ж таки посяде на це місце. А питання, чи може, чи ні, ми з нетерпінням очікуємо від нового прем’єр-міністра представлення міністра охорони здоров’я тому, що це одна із найважливіших галузей, одна із найкорумпованіших галузей, яку треба терміново реформувати і не лише в плані боротьби з корупцією, а взагалі, забезпеченням населення те що називається охороною здоров’я.

В цьому на сьогоднішній день там повний колапс, там немає ні стратегії, ні тактики, варто запитати зараз в лікарів і пацієнтів, що відбувається зараз у системи охорони здоров’я.

На передодні Президент оголосив про те, що треба приймати законопроекти, які допоможуть нам в співпраці з МВФ. І вже є інформація. Що Україна до першого липня можете втримати транш від МВФ. Скажіть будь-ласка, наскільки це реально?

Абсолютно реально, все що є корисним для держави, я думаю, що тут не буде поділ на коаліцію чи там на демократичну опозицію. Зрештою цей тиждень і його початок показав, що всі важливі соціальні проекти в залі жваво голосуються. Зрештою показав, що немає голосів у коаліції фактично але, як моя група «Народний контроль» підтримували всі ці ініціативи і це правильно.

І тому ініціативи, що стосуються покращенню економіки звичайно будуть підтримувати в залі не лише силами коаліції, зрештою у них тих сил на сьогоднішній день і немає для позитивного рішення.

Про перспективи співпраці України з МВФ

Що стосується решти питань лобістських і тих, що звикли підголосовуватись фінансово-промисловими групами безперечно ми особисто не будемо підтримувати. Чекаємо з нетерпінням на цей пакет, хотілося би, щоб ці законопроекти вносилися згідно з регламентних процедур для того, щоб їх можна було вивчити, внести в них відповідні правки, щоб привести їх до європейських стандартів.

Парубій за тиждень своєї роботи показав, що може дотримуватися регламенту

Дуже би хотілося і я вірю у те, що новий спікер Парламенту Андрій Парубій власне так і буде робити, принаймні перший тиждень його роботи показав, що він готовий щоб утримуватись всіх регламентних процедур і нас це дуже тішить, бо ми понад рік виступали за це і буквально воювали з паном Гройсманом для того, щоб Парламент починав з себе в питаннях дотримання законодавства і регламенту.

Перші призначення нового Кабміну і знову бачимо іноземців в Уряді, скажіть будь-ласка, наскільки вони є професіоналами у тих сферах які вони зараз будуть виконувати?

Наскільки вони є професіоналами ми побачим за результатами їхньої роботи. Чекаєм з нетерпінням програму дій Уряду, яку пообіцяли найближчим місяцем. Так як і я говорив коли  голосували проти тому що це не була програма ми голосували по суті за індульгенцію цьому Уряду на рік його діяльності. Як такої програми не було, крім якихось загальних фраз.

Ми чекаємо детальну програму дій уряду Гройсмана

Чекаємо розширену програму де були б вказані всі цифри, показники, обов’язково таймінг, тобто виконання цієї програми, звітування. Будемо наполягати на тому, щоб таке по етапне звітування цих програм відбувалося хоча би щоквартально. Публічно, для того, щоб країна зрозуміла, куди ми рухаємося, якими темпами рухаємося, з якими проблемами стикаємося.

І тут Парламент готовий допомогти, думаю, що всі адекватні депутати розуміючи це будуть підтримувати ці ініціативи, які ідуть на покращення.

Тобто станом на сьогодні важливо провести кілька кроків.

Перше це, зобов’язати провести аудит попереднього Уряду, куди зникли гроші, за якими схемами це відбувалося. Ці справи передавати до правоохоронних органів. Тому нам зараз потрібен новий і незалежний Генеральний прокурор. Саме тому ми наполягаємо на тому, щоб його призначення не відбувалося в той спосіб яким намагаються проштовхнути через Парламент.

В іншому випадку, це не буде працювати і дасть можливість окремим нечесним міністрам, не хочу зараз нікого звинувачувати ми ще не почали працювати. Тому що третина міністрів в цьому Уряді є з попереднього і там теж є багато питань. І це дасть можливість їх контролювати в плані чесної і якісної роботи. Ми чекаєм на все це.

Все таки хочеться почути ваш коментар з приводу призначення очільником Укрзалізниці призначили Польського реформатора тире рок-музиканта, котрий говорив вчора на засіданні глав Уряду польською мовою, тобто він не розуміє українську мову. Як він зможе працювати в галузі української залізниці.

Це величезна проблема, у нас нажаль не лише очільники  Укрзалізниці не розмовляють українською мовою, українські міністри не розмовляють українською мовою. Хоча ми прийняли закон про держслужбу, де це зобов’язує кожного чиновника володіти державною мовою.

В мене особисто виникає величезне занепокоєння в намері зараз відтермінувати дію цього закону про держслужбу, революційного закону, який передбачає призначення на конкурсній основі.

Щодо нового очільника Укрзалізниці

Хто був у Польщі бачив у якому стані залізниця була 10-15 років тому, так само, як і наша і в якому стані вона є зараз. Там ефект от його роботи був очевидний і я сподіваюсь, що його досвід буде корисний і у нас.

Але, що до володіння мовою я вам скажу щиро, як депутат зі Львова неподалік Польщі, для поляків вивчити українську мову не є проблема, як і для українців польську. Я думаю він впорається із цім завданням. У нас є деякі грузинськи реформатори котрі українською розмовляють, а деякі українськи міністри досі за стільки років живучі в Україні так і чомусь не надолужили знання державної мови.

Новости партнеров