Кулуари ВР. Сотник, щодо закону про спец конфіскацію.

Четверг, 14 июля, 2016 в 12:16, размещенно в Политика /  848 /  Комментировать

Олена Сотник

uk real

Кулуари ВР. Сотник, щодо закону про спец конфіскацію.

Вочевидь сьогодні підтвердяться прогнози і закон про спец конфіскацію, якщо і буде включено у порядок денний, то назбирається мало голосів. Народний депутат фракція «Самопоміч» Олена Сотник коментує ситуацію у Парламенті.

Олена Сотник:

Проблема корупціонерів є не подоланою

Якщо ж, говорити знову про спец конфіскацію в кримінальному процесі, то за не яких обставин спеціальна конфіскація в кримінальному процесі без вироку суду не може голосуватися. Тому що, це серйозний ризик для нас оскарження, по-перше. А друге, не може голосуватися закон, якій діє в часі, наприклад шість місяців. Тоді очевидним для всіх буде і зрозумілим, що цей закон пишеться під конкретну особу, або під конкретні справи.

Найсуворішим інструментом боротьби з корупцією, є стягнення не обгрунтованих активів

Найсуворішим інструментом боротьби з корупцією, є стягнення не обгрунтованих активів

В даному випадку я вважаю, що Парламент має прийняти інструмент стягнення не обгрунтованих активів, набутих злочинним, або не правомірним шляхом. Але цей інструмент має працювати не тільки на попередньою Владу. Він має працювати на корупціонерів, які є на сьогоднішній день в Україні. Тому що, ця проблема, вона не є подоланою. А як раз, стягнення не обгрунтованих активів у всьому світі, є чи не основним і найсуворішим інструментом боротьби з корупцією.

Автори законопроекту, як раз і вважають, що основна перевага, це те, що законопроект ніби то прописаний конкретно лише під Януковича і його команди.

Самі європейці з Ради Європи, перше, що сказали авторам законопроекту з цього приводу, це те, що коли ви пишете законопроект під конкретних людей, або на конкретний термін, то це означає, що ви нічого не знаєте про верховенство права. Тому, що закон не може писатися під одну конкретну ситуацію. Закон має в собі передбачати, якесь системне вирішення проблеми. А корупція в Україні, це системна проблема.

Неважливо, його прізвище Янукович, чи це прізвище діючого Президента

Тому закон про спеціальну конфіскацію, чи конфіскацію не обгрунтованих активів, чи стягнення в дохід держави не обгрунтованих активів. Та як би це не називалося, цей закон має мати системну, постійну мету, боротьбу з корупціонерами, які набувають майно не обгрунтовано. І не важливо, його прізвище Янукович, чи його прізвище на сьогоднішній день, якесь інше. В тому числі, якщо це прізвище корупціонера і він набувся активів не обгрунтовано, навіть, що це прізвище Президента.

Можливо знаєте політично, що сталося, адже так «Народний фронт» наполягав на голосуванні про цей законопроект, а зараз його немає на порядку денному.

Все дуже просто, такий законопроект, який порушує права людини, який не підтримується ні Радою Європи, ні Європейським Союзом, дуже критикується правозахисниками. Мене дуже дивує позиція авторів, що вони так наполегливо все одно його намагалися вносити, хоча знали, що інші депутати півтора місяці працювали над зовсім іншим форматом разом з європейцями.

Новости партнеров