НАБУ зможе самостійно перевіряти електронні декларації посадовців

Пятница, 12 мая, 2017 в 9:25, размещенно в Политика /  1302 /  Комментировать

uk real

НАБУ зможе самостійно перевіряти електронні декларації посадовців

Бюро у повному обсязі отримало доступ до реєстру. Тепер це значно спростить і пришвидшить процедуру аналізу декларацій осіб підслідних НАБУ. Зараз у Національному Антикорупційному Бюро, понад 40 проваджень, у тому числі за результатами перевірок декларацій.

Зазначимо, що раніше, доступ до реєстру фінансових звітів посадовців, був лише у Національного агентства із запобігання та протидії корупції.

Тим часом, перевірку електронних декларацій заблокували в третє. Про це напередодні повідомив заступник Голови НАЗК Руслан Радецький.

Радецький: перевірку електронних декларацій заблокували втретє

Радецький-перевірку електронних декларацій заблокували втретєРадецький: перевірку електронних декларацій заблокували втретє

Дрік щодо перевірки Е-декларацій чиновників

Координатор коаліції «Декларації під контролем» Олександра Дрік, прокоментує процедуру перевірки електронних декларацій.

Дрік щодо перевірки Е-декларацій чиновниківДрік щодо перевірки Е-декларацій чиновників

Як коаліція, ми вимагали цього ще кілька місяців тому. Тому що, досі НАБУ мало доступ лише до публічної частини реєстру, де як ви знаєте закрита частина персональних даних. Це ускладнює процедуру ідентифікації конкретної людини. Тому отримання цього доступу по суті означає, що НАБУ отримає доступ до персональних даних, які дозволять не витрачати додатковий час на те, хто конкретно ця людина є, а швидше перевірити всі відомості, що до неї.

Тому, це однозначно пришвидшить результати. Чому не буде конкуренції? Тому що, відповідно до існуючого законодавства, існує зв’язок між НАЗК і НАБУ. НАЗК перевіряє декларації і з тих, де вони виявляють ознаки не законного збагачення або не достовірну інформацію на більшу за визначену у законі суму, вони пересилають це до НАБУ для відкриття кримінального впровадження.

Тобто, по суті за умови імпотентного зараз НАЗК, НАБУ виконує їхню функцію самостійного, перевіряючи ці декларації. Звичайно, це не так, як має працювати система. Але це однозначно так, як передбачалось для того, щоб притягнути до кримінальної відповідальності конкретного посадовця. Це може зробити тільки НАБУ.

Ви знайомі з проектом закону від Мінюсту, стосовно можливості звільнення членів НАЗК, зокрема і Голови Курчак? Як ви вважаєте, в травні проголосують за цей законопроект і взагалі, він буде внесений на розгляд депутатів, і тоді ми зможемо говорити про зміни законодавства, і більш демократичний підхід до НАЗК?

Керівництво НАЗК має піти

Керівництво НАЗК, є не ефективним і воно має піти в повному складі. Я наголошую, в повному складі, тому що, вони всі показали, що вони не здатні виконувати свою роботу.

Проблема із цім законом про те в тому, що він не вирішує питання колегіальності, яке заблокувало роботу НАЗК. Він призначає Тимчасово виконуючого обов’язки від Кабміну. Людина, яка не буде нести жодної відповідальності, не зрозуміло хто це буде, не зрозуміло, як довго і так далі.

Координатор коаліції «Декларації під контролем» Олександра Дрік коментувала, щодо проблем з НАЗК.

Новости партнеров