Політолог Осмоловська про візовий режим з Росією.

Воскресенье, 9 октября, 2016 в 12:44, размещенно в Политика /  1795 /  Комментировать

Політолог Осмоловська про безвізовий режим з Росією.

uk real

Політолог Осмоловська про візовий режим з Росією.

Політолог з міжнародних питань Юлія Осмоловська про Ініціативу запровадження візового режиму з Росією.

Ви підтримуєте ініціативу Парубія, зокрема Парламенту з візами для українців, коли вони будуть їхати до росіян?

Я вважаю, що заява зроблена Головою Верховної Ради, вона більше відображає емоційність і може буду кваліфікована більш як емоції, ніж як раціональний підхід. Давайте дивитися на це мовою фактів.

Ініціатива про запровадження візового режиму з Росією – емоційна.

Якщо вводиться візовий режим, хто більше від того постраждає, Україна чи Росія? За підрахунками, зараз там знаходиться до трьох мільйонів українців на заробітках. Звісно будуть введені досить жорсткі умови перетину кордону і отримання цієї візи з правом на працевлаштування.

Зайве говорити, що переважна більшість цих заробітчан, вона їде із Західної України про це свідчить статистика. І гроші, які вони там заробляють, категоріями переказів попадають на українську територію до громадян, власне які, можуть цими коштами розпорядитися. Це прямі інвестиції. Це перше питання.

Та кількість росіян, яка може їхати в Україну офіційно, вона так чи інакше буде їхати. Якщо ми говоримо про тих, хто проникає на нашу територію не законно, все одно в Російської Федерації достатньо важелів, щоб це продовжувати і далі. Оскільки в нас є незахищений кордон з Росією понад 400 кілометрів, також в нас є Крим.

Осмоловська: Вводити візи, це де-факто визнати, що Крим не належить Україні

І це взагалі окреме питання, що робити тоді з Кримом. Тому що, якщо ми вводимо візи, Росія, яка вважає Крим частиною своєї території, то вона вводить візовий режим автоматично і для кримської території. Що має робити Україна в цьому контексті? Ми будемо визнавати це, як територію Російської Федерації і вводити візи, так це де-факто визнати, що Крим не належить Україні. З іншої точки зору, якщо ми не будемо цього робити, то це буде призводити до протистояння до значних загострень ситуації на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією.

Недооцінка можливих ризиків і втрат для української сторони.

Недооцінка можливих ризиків і втрат для української сторони.Недооцінка можливих ризиків і втрат для української сторони

Тобто, власне перед тим, як говорити  давайте введемо візовий режим, треба було досить раціонально оцінити можливі ризики і втрати для української сторони від такого рішення. А потім вже говорити це в ефір і власне дотримуватись того, щоб була якась послідовність цих кроків.

Коли пан Парубій каже, що сподівається, що весь Парламент підтримує це рішення, потім ми бачимо, що президентська фракція його не підтримує.

І тут говорять про протистояння «БПП» та «Народного Фронту».

Тут можна говорити про все, що завгодно. «Народний Фронт» зараз де-факто так чи інакше, в нього є достатня кількість питань за якими він не згодний з президентською фракцією. І тут, якщо ми говоримо про введення візового режиму, то багата кількість експертів нагадує нам той факт, що коли був прем’єр-міністром Яценюк, коли знов таки була ця емоція, ця хвиля, давайте введемо візовий режим з Росією, він сказав, що це не на часі, будучі прем’єр-міністром. Зараз «Народний Фронт» має іншу позицію, тобто я це кваліфікує особисто, як політичний популізм і не більше того.

Новости партнеров