Роман Безсмертний про те, хто повинен фінансувати відновлення Донбасу.

Среда, 21 сентября, 2016 в 14:57, размещенно в Политика /  1057 /  Комментировать

Роман Безсмертний про те, хто повинен фінансувати відновлення Донбасу.

uk real

Роман Безсмертний про те, хто повинен фінансувати відновлення Донбасу.

Роман Безсмертний, громадський та політичний діяч, екс-представник України в політичній підгрупі у Мінських переговорах прокоментує, чи має Україна вкладати гроші в ремонт енергопостачання захопленого Донбасу.

Сьогодні у Мінську обговорять питання енергопостачання Донбасу.

Хотіли б почути вашу думку, щодо Мінських переговорів і домовленостей з питання енергопостачання Донбасу.

Відповідь на це питання сформована в міжнародних та українських актах. Складається така ситуація. Якщо, це війна, то в відповідності до міжнародних пактів, сторона, яка захопила територію, вона несе повну відповідальність за соціальні питання, відновлення інфраструктури і так далі.

Ексклюзив Безсмертний: На Сході України юридично проходить АТО, тому Україна відповідає за соціальну ситуацію

Безсмертний: На Сході України юридично проходить АТО, тому Україна відповідає за соціальну ситуацію

Якщо говорити про нинішню ситуацію, то ми знаходимся в режимі АТО. А це означає, що по законодавству України, Україна мусить фінансувати відновлення інфраструктури. І це не випадкова річ, це питання, яке я підняв. В підгрупі з економічних питань, це ключова проблема, тому що, весь час дискутується питання, а де джерело? Скажімо, відновлення лінії електропередачи, відновлення залізниць, відновлення газоводів і так далі.

На сьогоднішній день, це вирішувалось таким чином. Створювався певний фонд з участю російської, української та міжнародної сторони. І до цього фонду кожен вносив свої ресурси. Якщо це стосувалося окремих об’єктів, скажімо, фільтрування води, то це фінансувалось за рахунок міжнародних донорів. Якщо говорити про питання розмінування, то частково це фінансувалось українською стороною, частково міжнародні донори і частково російська сторона. Питання залізничних колій в більшості фінансувалось російською стороною. Це перша частина проблеми.

Ексклюзив Безсмертний: Українська сторона повинна фінансувати відновлення Донбасу

Безсмертний: Українська сторона повинна фінансувати відновлення Донбасу

Друга частина проблеми, це виконання законодавства, щодо підготовки таких робіт, обрання підрядної організації, процесу фінансування і виконання робіт. Це пов’язано з тим, що існує законодавство і треба виконати відповідні вимоги, українські і міжнародні, від тендерів до проводок всіх ресурсів. І це ще одна проблема. Вона рано чи пізно, вилізе на поверхню, бо треба відповідні проводки бюджетних ресурсів, голосування Парламенту і так далі.

Щоб не переускладнювати , якщо загалом відповідати, хто це має фінансувати? Розуміємо, що війни немає, то виходить що українська сторона, так?

Юридично, ситуація така, що дійсно українська сторона. І не випадково вчора, Голова Донецької ОДА Жебрівський, сказав про це в інтерв’ю. Однак на сьогоднішній день в відповідності до домовленостей, які були досягнути на міжнародному рівні, то в цьому процесі будуть брати участь і світова спільнота, і європейська, і зокрема російська. Тому що, такі домовленості були досягнути в економічній підгрупі.

Новости партнеров