Топ-5. Політичні підсумки тижня.

Воскресенье, 9 октября, 2016 в 17:56, размещенно в Политика, Топ-политика /  1807 /  Комментировать

Топ-5. Політичні підсумки тижня.

uk real

Топ-5. Політичні підсумки тижня.

Цього дня, як за звичай, підбиваємо політичні підсумки тижня, що минає. Надзвичайно динамічним був цей тиждень, багато тем для обговорення, аналізуємо всі події.

5-те місце

Суттєве подорожчання продуктів.

За цей тиждень подорожчали на 20 відсотків. І як кажуть експерти, одними із перших в злетіли ціни на курячі яйця. В магазинах їхня вартість зросла із 14-16 грн до 22-26 гривень за десяток.

Суттєве подорожчання продуктів.Суттєве подорожчання продуктів

Слідом за ними поповзли в гору ціни на куряче філе. Ціна за кілограм виросла на 10-15 гривень. І вже встигли з легка підскочити ціни на молочні продукти і крупи. Наприклад, молоко в Києві подорожчало на дві гривні. Рис вже 18-20 грн, був 15-16 гривень. Усього на гривню, поки підросла ціна на хліб, з 8 до 9 грн.

Експерти кажуть, що тенденція до подорожчання буде зберігатися на час експерименту. Рівно тиждень, як держава відпустила ціни на соціальні продукти у вільне плавання. Нагадаємо, що Кабінет міністрів України скасував державне регулювання цін на соціальні продукти із 1-го жовтня цього року до 1-го січня наступного.

4-те місце

Продовжено мораторій на продаж землі.

Верховна Рада України, мінімально продовжила до 2018-го року мораторій на продаж земель сільгосп призначення.

Продовжено мораторій на продаж землі.Продовжено мораторій на продаж землі

За це рішення 6-го жовтня проголосували 297 депутатів. Раніше, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що мораторій діятиме доки Верховна Рада не ухвалить закон про ринок землі. Нагадаємо, запровадження повноцінного ринку землі, є одним із зобов’язанням України перед МВФ. Але Україна досі немає законодавчої бази для повноцінного функціювання ринку та сформованого кадастру земель.

3-тє місце

Ряд нових зобов’язань перед міжнародними кредиторами.

Успішна реалізація економічної програми, відкриває для України можливість залучити у МВФ ще 5.5 мільярдів доларів вже наступного року, за програмою розширеного фінансування. Про це ідеться у тексті меморандуму між Україною та Міжнародним Валютним Фондом.

Ряд нових зобов’язань перед міжнародними кредиторами.Ряд нових зобов’язань перед міжнародними кредиторами

Разом із тим, Верховна Рада, має до листопада має надати права НАБУ, самостійно прослуховувати та проводити слідчі дії. Депутати мають ухвалити закон про продаж землі, якій до речі вже ухвалили. Повинно відбутися поступове підвищення пенсійного віку. Усі високопосадовці повинні задекларувати свої статки до кінця жовтня. Уряд повинен щоквартально переглядати тарифи на опалення. Повинна відбутися приватизація підприємств.

Меморандум МВФ із Україною, одразу викликав шквал критики, звинувачень та обговорення. Опозиція звинуватила Уряд в здачі національних інтересів але в Кабміні заспокоюють, усі спірні питання ретельно об говорять перед прийняттям.

Новости партнеров