Топ-5 скандалів 3-ї сесії Верховної Ради.

Пятница, 15 июля, 2016 в 15:03, размещенно в Политика, Топ за сутки /  1367 /  Комментировать

Топ-5 скандалів

uk real

Топ-5 скандалів 3-ї сесії Верховної Ради.

Канал News One, підготував основні моменти, які найбільш запам’ятались цієї сесії. Чим Парламент запам’ятався нам, ось ця сесія, яка побачимо сьогодні закриється, чи ні. До вашої уваги, п’ять найбільш резонансних позицій.

На 5-й позиції, блокування Парламенту.

5-го липня, представники фракцій «Радикальної партії» та «Батьківщини» оголосили безстрокове блокування трибуни та президії Верховної Ради. Привидом стала відсутність у порядку денному законопроектів опозиції, щодо створення Тимчасово Слідчої Комісії із розслідування законності підвищення тарифів, їх перегляду. Та комісії із розслідування офшорів Президента.

Представники фракцій «Радикальної партії» та «Батьківщини» оголосили про безстрокове блокування трибуни та президії Верховної Ради

безстрокове блокування трибуни

Варто зазначити, що блокування трибуни не позначилося на самій роботі Парламенту. А безстрокова акція завершилася вже за сім днів, коли трибуну розблокували представники коаліції. Називали це вони, профілактичними заходами деблокування.

Четверта позиція, це дисципліна.

ЇЇ депутатам під час цієї сесії дуже не вистачало. Особливо гостро, це питання постало під час чемпіонату Європи з футболу. Напередодні матчу, програного Україною Північній Ірландії, з’явилася інформація про те, що підтримати команду до Франції, замість роботи у Парламенті, збираються, що найменше п’ятдесят обранців. Цього дня зокрема, мав бути проголосований ряд важливих законів у тому числі і спец конфіскація.

Підтримка збірної, важливіше ніж прийняття важливих законів

Депутатам не вистачало дисципліни

Вже ближче до канікул, ситуація стала зовсім критичною. Кілька разів Андрій Парубій був вимушений дочасно закінчувати засідання, через відсутність кворуму у сесійній залі. Ті хто ходили до Парламенту, звинувачували своїх колег у безвідповідальності. А ті, хто прогулювали, пояснювали це роботою з виборцями та постійними відрядженнями. В тому числі і до зони проведення АТО.

Третя позиція. Це скандал довкола Юрія Луценко.

Наступника Віктора Шокіна на посаді Генерального Прокурора українцям довелося чекати більше двох місяців. У підсумку, найкомпроміснішою кандидатурою виявився тодішній Голова фракції «БПП» Юрій Луценко.

Генпрокурор без юридичної освіти

Генпрокурор без юридичної освіти

Так довго його не могли призначити, бо закон не дозволяв. Згідно попередньої редакції закону про Генеральну прокуратури, обов’язковим критерієм при обранні керівника  відомства є наявність юридичної освіти, якої у Луценко не було і немає. У підсумку, цю статтю було змінено. Частина депутатів назвало таке рішення ганебним, інші виправдовували його необхідністю врешті визначитися з Генпрокурором, де після відставки Шокіна зупинилося розслідування багатьох справ. 12-го травня вже за призначення Луценка проголосували 264 Народні депутата.

Позиція номер 2. Іще одна резонансна заява.

А саме, 3-го лютого, Глава міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. І причиною звільнення він назвав активізацію блокування реформ та нав’язування сумнівних осіб йому у команду.

Відставка міністра економічного розвитку і торгівлі

Відставка міністра економічного розвитку і торгівлі

Зокрема, він звинуватив першого заступника глави фракції «БПП» Ігоря Кононенко у лобіюванні своїх людей на високі посади у держкомпаніях. Сам же Кононенко, заяву міністра назвав спробую перекласти відповідальність за невдачі у роботі міністерства. Ті хто підтримував Абромавічуса одразу почали вимагати позбавити Кононенко мандату, та розпочати розслідування.

Аби вгамувати увагу суспільства до пана Кононенко його зняли з посади заступника Голови фракції, однак за деякій час він був відновлений на посаді.

І на першому місті величезний топовий скандал.

Ми його добре пам’ятаємо, скандал навколо Олександра Онищенко.

15-го червня, стало відомо, що співробітники Національного Антикорупційного Бюро провели обшуки у приміщенні приймальні народного депутата групи «Воля народу». Того ж дня, керівник НАБУ Артем Ситник, повідомив, що Онищенка підозрюють у не законному привласненні державного майна в особливо великих розмірах у складі організованого злочинного угруповання.

Скандал довкола Народного депутата Олександра Онищенко

Скандал довкола Народного депутата Олександра Онищенко

За підозрою детективів, Онищенко був куратором схеми за допомогою якої зі структури Укргазвидобування незаконно виводились сотні мільйонів гривень. Санкції статті за такий злочин передбачає до дванадцяти років ув’язнення.

Сам Онищенко з самого початку зазначав про готовність співпраці зі слідством, прийшовши на допит в НАБУ, він заявив про політичний тиск, та спробу віджати його бізнес на користь провладних структур.

Нардеп був присутнім під час розгляду регламентним комітетом Верховної Ради про зняття з нього депутатської недоторканості, та надання дозволу на притягнення до відповідальності і арешт. Він також обіцяв прийти на розгляд цього питання у Верховній Раді. Втім, слова він не дотримав.

Переконувати депутатів підтримати подання НАБУ проти їх колеги, 5-го липня до Парламенту прибув особисто Генеральний Прокурор Юрій Луценко. У підсумку за зняття недоторканності проголосували 275 депутатів, іще 265 підтримали Онищенка. Сам же Онищенко за день до голосування залишив Україну. І відтепер, він вже із за кордону заявив, що тепер буде присвячувати 24 години доби, або допомогти побороти злочину Владу.

Такими топовими подіями запам’яталася ця сесія Верховної Ради.

Новости партнеров