Ексклюзив. «Система законсервована, треба зламати її». Інтерв’ю із Юрієм Луценко.

Среда, 20 апреля, 2016 в 20:47, размещенно в Видео, Топ-политика /  1796 /  Комментировать

Юрій Луценко

uk real

Ексклюзив. «Система законсервована, треба зламати її». Інтерв’ю із Юрієм Луценко.

Є коментар Народного депутата від «Народного фронту» Антона Геращенко, проте що у претендента на посаду Генпрокурора Юрія Луценко немає передбаченого законопроектом досвіду роботи в галузі права, роз’ясніть, що у вас відбулось на комітеті.

Луценко про законопроекти щодо реформування Генпрокуратури

Перш за все, предметом дебатів було зовсім не кваліфікаційні вимоги до Генерального прокурора. Будь ласка, я розумію, що так вигідніше подавати журналістам але ідеться не про те, що може Луценко бути Генпрокурором. Ідеться проте, чи можна змінити генеральну прокуратуру. Бо законопроект, який нажаль було відхиллено на цьому комітеті, внесений колегами Алексєєвим та іншими передбачав можливість працювати в органах прокуратури без стажу роботи в цьому Генеральному могильнику.

Особа Генпрокурора повинна бути з-поза системи, аби зламати її

Я глибоко переконаний, що особа Генерального прокурора має бути з-поза системою але самостійно не одна людина не може змінити систему. Вона має мати команду таких самих однодумців, які готови зайти із поза системи, зламати її і збудувати нову ефективну, яка буде служити не недоторканій касті, а закону та суспільству.

Перший законопроект це дозволяв і він був провалений депутатами, а інший законопроект, який говорив лише про мінімальні вимогу до кандидата в Генпрокурори був проведений.

Луценко про недоліки законопроектів по реформуванню прокуратури

Таким чином, не стесуючи прізвищ ідеться про одне, система зрозуміло, що не зможе зупинити позасистемного кандидата в Генпрокурори. Але змогла захистити саму систему від приходу інших нових людей.

Мені здається, це дуже погано, це зв’язує руки і ноги майбутньому Генпрокурору.

А що ви маєте конкретно на увазі, коли говорите, що мова ідеться не про керівника відомства, а безпосередньо і інших людей. Розкажіть конкретно, що непередбачено законопроектом, який було підтримано на профільному комітеті?

Я намагався саме це і розповісти вам. Ідеться проте, що наприклад слідчим генпрокуратури неможна взяти особу, яка немає 10 років стажу внутрі прокуратури. Я зважаю це звуженням, бо поки що слідство прокуратури часто показує не ефективну діяльність.

Отже було б не погано залучити фахівців з-поза системи, але цього не можливо зробити по нинішньому закону. Наприклад якоїсь області сьогодні не можна зробити людину. Яка немає 5 років стажу внутрі прокуратури. І це не правильно, бо з моєї точки зору правозахисник або адвокат, або інша людина, яка має юридичну освіту і досвід роботи в галузі права, могла би заходити і творити нову команду, нову прокуратуру.

Система законсервована, треба зламати її

Нажаль система законсервувала себе і відбиває будь-які спроби її змінити. Спроби її очолити вона не змогла відбити. А от власне недоторканість самої касти, де обов’язковою вимогою є 5. 8 а то і 10 років роботи внутрі цієї касти, залишилося незмінним.

Як тоді завтра будуть розвертатись події, тому що у суспільстві, зокрема в політики ми теж очікували, що у четвер можливо буде певне рішення і голосування по Генеральному прокурору і безпосередньо вас, як кандидата очікували на цій посаді. Чого очікувати завтра. Як ви можете спрогнозувати завтрашній день?

Якщо завтра закон проголосують у залі, то Президент запропонує мене на посаду Генпрокурора

Перш за все, права внесення кандидата в генпрокурору належить виключно Президенту України. Це його конституційне право і якщо завтра закон буде проголосований в залі, який дозволяє внести кандидатури Генпрокурора котрий не працював в Генпрокуратурі, то Президент після вступу в дію цього закона очевидно таке подання внесе. Чи буде це завтра, я наразі не знаю.

Цей другий законопроект, от власне про який ми і говорили, зокрема маємо на увазі, його авторами виступили член депутатської фракції і партії «Блок Петра Порошенко» Микола Паламарчук та член депутатської групи «Воля народу» Віктор Развадовський. Вас не засмучує, не бентежить ця ситуація, що от так все відбувається, як ви це можете прокоментувати?

Фракція «БПП» — найдемократичніша, кожен має право на свій голос

«БПП» непевніше найдемократичніша фракція в якої кожен депутат має право слова і голосування. Пан Паламарчук має багаторічний досвід роботи у правоохоронних органах і він вважає не можливим вводити в прокуратуру людей із системи без стажу роботи в ній.

Я глибоко шаную досвід пана Паламарчука і я з ним мав дискусію з цього привиду, він вніс свій законопроект, бо кожен депутат має на це окреме право. І що я скажу, я вважає це неправильним, бо майбутній Генеральний прокурор ймовірно з-поза системи, мав би можливість завести туди велику команду із поза системи.

Депутати подумали інакше. На жаль, я мушу мати справу с тим законопроектом, який підтримав комітет.

Новости партнеров