Кулуари ВР. Питання призначення нового Генпрокурора.

Вторник, 19 апреля, 2016 в 17:09, размещенно в Видео, Топ-политика /  1028 /  Комментировать

Питання призначення нового Генпрокурора

uk real

Кулуари ВР. Питання призначення нового Генпрокурора.

У Верховній Раді активно обговорюють питання призначення нового генпрокурора.


Ангеліна Пичик, кореспондент News One:

Разом із законопроектами, що стосуються соціального забезпечення, сьогодні не з чухають розмови про кандидатуру майбутнього Генпрокурора, власне коли відбудеться саме голосування лунають різні думки але почну з іншого.

Сьогодні з самого ранку мітингувальники зібралися біля стін Парламенту, це було близько сотні активістів вони приїхали до Києва із Кривого Рогу вимагали аби нового Генерального прокурора вибирали на прозорій основі. Ініціатором такої акції був Народний депутат від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв.

Єгор Соболєв. Народний депутат, фракція «Самопоміч»:

Єгор Соболєв в чергове закликав до вибору Генпрокурора на конкурсній основі.

Всі бачать збереження топ-корупції, всі бачать переслідування людей. Ті хто був в ділі о «Діамантових прокурорів», тепер самі під загрозою арешту. В цьому є два рішення.

Перше, вихід людей на вулиці.

Друге, прийняття законів, які змусять закони запрацювати.

Президент Порошенко без кінця пропонує на посаду Генпрокурора своїх друзів і вони в результаті діють за правилами: «Друзям все, ворогам закон». Ми розробили законопроект, щоби новий Генпрокурор обирався за процедурою відкритого конкурсу.

Ангеліна Пичик, кореспондент News One:

Тож, головним кандидатом на посаду Генерального прокурора є голова фракції «БПП» Юрій Луценко, принаймні про це вже говорять депутати в кулуарах, вже нібито ведуться перемовини із «Народним Фронтом» і «Народний Фронт» висуває свої умови за яких зможе підтримати таку кандидатуру.

 

Олександр Кірш. Народний депутат, фракція «Народний фронт»:

Кірш про умови, за яких «Народний фронт» підтримає кандидатуру Луценка на посаду Генпрокурора.

Якщо кандидатура Генерального прокурора це звичайно прерогатива Президента, то для балансу має бути кандидатура заступника від «Народного фронту», тобто і від іншої фракції, яка формує коаліцію. Це має мабуть бути Дмитро Сторожук, юрист, тобто є фахова освіта і я вважає навіть за Луценка, якщо буде така пара як в Америці, президент і віце-президент.  О так у нас, якщо прокурор навіть Луценко, найбільш прийнятна кандидатура, але віце-генеральний прокурор Дмитро Сторожук, то «Народний фронт» согласится нормально буде.

Ангеліна Пичик, кореспондент News One:

Дмитро Сторожук теж прокоментував таку можливість але сказав що має тільки адвокатський досвід , однозначно чи розглядається його конкретно кандидатура він конкретно відповіді не дав.

Дмитро Сторожук. Народний депутат, фракція «Народний фронт»:

«Народний фронт» не обговорює жодних кандидатур на посаду Генпрокурора.

Насправді фракція не приймала з цього приводу рішення ми тільки обговорювали що до можливих змін до закону про Прокуратуру, тому що ми розглядаємо питання в двох площинках:

Перша, на сьогоднішній день за 23 роки, чи зможе людина саме з системи провести ту реформу тому що всі громадські організації, експерти, повідомляють про те що люди які працюють в системі не здатні її зламати, не здатні її перебудувати. Це одна позиція.

Інша позиція, ми говорим про те що, Генеральну прокуратуру мають представляти фахові люди, які будуть стояти на боці права і закону. Ні яких кандидатур ми не обговорювали, тому що кандидатур де-факто не має. В цьому фракція «Народного фронту» займає свою позицію послідовно, тому що ми не обговорювали кандидатур ні міністрів. Так само ми обговорюємо жодних кандидатур, обговорюємо тільки принципи.

І на сьогоднішній день, має суспільство визначати, який принцип підтримувати або це має бути людина з системи, або це має бути людина не з системи. Яка зможе її реформувати.

Ангеліна Пичик, кореспондент News One:

Тож насправді у цю ситуацію яка відбувається навколо Генерального прокурора, Народні депутати коментують в кулуарах дуже обережно. Наприклад, представник «БПП» Іван Вінник говорить що посади, це не має бути предметом політичних торгів і взагалі квотного принципу в цій сфері так само бути не можливо, тому що, це така серйозна і велика відповідальність, власне посада Генерального прокурора.

 

Іван Вінник. Фракція «БПП»:

Квотного принципу розподілу посад у ГПУ не може бути.

«Народний Фронт» і будь-яка інша фракція може пропонувати свої кандидатури. Що стосується якогось квотного принципу розподілу посад у Генеральній прокуратурі ми не можемо про це говорити, тому що, це не політичний орган по своїй роботі, а заступника першого і будь-якого іншого призначає Генеральний прокурор.

Водночас хотів би зауважити, що станом зараз почав діяти зміни закону «про прокуратуру» з 15го квітня, яка передбачає звільнення та призначення будь-якого заступника через дисциплінарно-кваліфікаційну комісію прокурорів так само як має давати погодження рада прокурорів, тому взагалі питання призначення будь-яких заступників до Генерального прокурора якій можливо буде проголосований в найближчі часи Верховною Радою, це ще питання відкрите і треба його вирішувати.

Ангеліна Пичик, кореспондент News One:

Подейкують, що голосування за Генерального прокурора може навіть відбутися і в четвер, проте це така не офіційна думка деяких Народних депутатів. Очікували що сьогодні винесуть законопроект від Президента який дозволить без спеціальної освіти Юрію Луценко обіймати посаду Генерального прокурора, тож поки цього не сталось.

Новости партнеров