У Верховній Раді очікують на звіт про рік роботи Уряду Гройсмана та Юрія Луценка.

Понедельник, 22 мая, 2017 в 18:07, размещенно в Политика /  1767 /  Комментировать

У Верховній Раді очікують на звіт про рік роботи Уряду Гройсмана та Юрія Луценка

uk real

У Верховній Раді очікують на звіт про рік роботи Уряду Гройсмана та Юрія Луценка.

Що думають самі Народні депутати про рік роботи Уряду Гройсмана? Чому самі Народні депутати не поспішають слухати урядовців, які готові звітувати?

Інтерв’ю з Народним депутатом України Ігорем Луценко, фракція «Батьківщина»

Що відбувається? Надзвичайно обуренні Народні депутати, що Уряд вже працює без імунітету і публічно не звітує перед Парламентом. Але, так само і урядовці, вони говорять про те, і прем’єр-міністр Володимир Гройсман каже, що до Верховної Ради відправив звіт, ще 14-го лютого та готовий у будь-який час прийти разом зі своїм Урядом звітувати. Але цього не відбувається. Хто винуватий у цій історії, чому так зволікається  зі звітом Уряду, як ви бачите ситуацію?

Гройсман відтягує свій звіт у Верховній Раді

Для мене очевидно, що саме Гройсман не хоче персонально звітувати за діяльність свого Уряду, це його позиція. Які причини цієї позиції? Можуть бути різні. Можливо він відчуває, що в нього є помилки за які він не хотів би відповідати. А можливо, є помилки членів Кабінету міністрів за які також йому слід буде звітувати в Парламенті і нести де-факто відповідальність, оскільки він буде відповідати за весь Уряд.

Луценко: Гройсман розуміє помилки, які зробив Уряд

Гройсман відтягує свій звіт у Верховній РадіГройсман відтягує свій звіт у Верховній Раді

Я нагадаю, що Уряд не є, чимось єдиним, не є, єдиною командою. Наприклад, я впевнений, що Аваков, ні яким чином не підкоряється Гройсману, не вважає його своїм керівником. Відповідно, всі ті колосальні помилки, які ми бачимо в роботі Національної поліції, Прикордонної служби, Національної Гвардії та інші, це все не відповідальність Гройсмана. То звісно за ці всі помилки Гройсман не хоче відповідати. Тому він максимально відтягує цей момент, коли він зможе прозвітувати.

Особисто ви, відповіді на які питання Володимира Гройсмана чи урядовців хотіли почути? Чи сформували ви вже цей список?

Я би в перш за все хотів би почути відповіді, саме щодо реформи в правоохоронних органів. Тобто, яким чином взагалі Кабмін приймає участь, як колективний орган, а не персональний окремий міністр, у роботі по наведенню порядку в країні? Бо показники злочинності ростуть, грабунки, вбивства, крадіжки зростають. Що в решті решт робить Уряд в цьому плані?

Луценко: Я не помітив відкритої та публічної роботи Уряду

Уряд, це не завхоз, це в тому числі певна силова компонентна, так би мовити, компонентна примушення до виконання законів. Що в цьому плані було зроблено? Натомість тут, я чесно кажучи не бачу відкриту та публічну роботу Уряду. Це те, що мене хвилює. Звісно мені хотілося б ще чути про сформульовану у вигляді законопроектів пенсійну реформу. Є колосальна кількість питань.

І на сам кінець. Зі звітом Генерального прокурора вже усе зрозуміло, він буде у середу. Ви як оцінюєте річну діяльність Генерального прокурора, задоволені чи не задоволені, чекали більшого?

Присутні і позитиви в роботі Юрія Луценка

Звісно ми всі чекали більшого, це однозначно. Ми хотіли більшого прогресу по справам щодо Майдану. Більшої прецедентної бази боротьби з проявами сепаратизму, антидержавницької діяльності і власне більше подань на Народних депутатів, особливо від окремої політичної сили, яка називає себе «Опозиційним Блоком».

Луценко: Я очікував від Генерального прокурора ефективнішої роботи

Присутні і позитиви в роботі Юрія ЛуценкаПрисутні і позитиви в роботі Юрія Луценка

Я нагадаю, нами було подано дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності пана Новинського, натомість він півроку ходить у Верховну Раду, як і ні в чому ні бувало. Генеральна прокуратура в вочевидь ще думає, притягувати його до кримінальної відповідальності чи ні.

Але, є і позитиви. Звісно це конфісковані гроші у злочинного угруповання Януковича в кількості більше за мільярд доларів. Хотілося би звісно побачити наскільки це міцне судове рішення, яким забезпечена ця транзакція, але у будь-якому разі, це однозначний позитив. От цим шляхом потрібно іти Генеральному прокурору і я сподіваюся, що він у свій перший рік лише розкачувався. Що далі буде ефективна і швидка робота.

Рік роботи Юрія Луценка на посаді Генпрокурора України

Новости партнеров