«Від євроромантизму до європрагматизму», — Ігор Попов.

Четверг, 7 апреля, 2016 в 12:28, размещенно в Из блогов, Политика /  909 /  Комментировать

Игорь Попов

uk real

«Від євроромантизму до європрагматизму», — Ігор Попов.

Результати нідерландського референдуму — це шанс перейти від євроромантизму до європрагматизму.


Якщо відкинути пафосні гасла ( вони потрібні, але не для сухого аналізу), то бонуси від Угоди про асоціацію планувалися наступні:

1  Швидкий і значний ріст експорту українських товарів та послуг на ринки ЄС. Практика показала, що Угода про вільну торгівлю насправді стала «залізною завісою» для українських виробників. Ми отримали мізерні квоти на нашу профільну продукцію. Пора починати кампанію по перегляду квот. Ну або завозити нашу продукцію через «прокладки» з тих країн, які підписали нормальні, а не дискримінаційні угоди. Із втратою комісійних.

2 Адаптація українського законодавства до європейських стандартів. Пора би вже отримати публічний звіт про хід приведення законодавчої і нормативної бази до текстів директив ЄС, і які конкретні переваги для української економіки та правової системи це дало.

3 Вільний рух робочої сили. Тобто, законне право для українських громадян отримувати роботу в країнах ЄС. Поки ми боремося за скасування короткострокових туристичних віз.

4 І в перспективі — набуття членства Украіни в ЄС. Доступ до структурних фондів ЄС. Поки нам прямо кажуть, що це не розглядається.

Тому давайте розділяти власне євроінтеграцію — як ми будуємо європейську Україну тут, і Угоду про Асоціацію — складний і спірний документ, який діє, який потрібен, але який не вирішить всі наші проблеми.
І поки наші найвищі посадовці будуть фігурувати в корупційних скандалах і офшорних схемах, а суспільство це все ковтає — від нас і далі будуть відгороджуватися.

А щодо інформаційної кампанії — при її плануванні треба мати чіткий меседж, підрахувати кількість необхідних контактів через усі задіяні комунікаційні канали, і мати тактику для досягнення перемоги, включаючи мобілізацію своіх прихильників та деморалізацію опонентів. Буквар однако.

facebook.com

Новости партнеров