Єременко, щодо рішення польського сенату.

Понедельник, 11 июля, 2016 в 19:46, размещенно в Общество, Политика /  682 /  Комментировать

Андрій Єременко

uk real

Єременко, щодо рішення польського сенату.

Сьогодні на погоджувальній раді обговорювалось важливе питання, щодо рішення польського сенату, це верхня палата Парламенту Польщі. Щодо визнання геноцидом події волинської трагедії.

Насправді, це питання дуже важливе у рамках українсько-польських стосунків. У студії каналу News One Андрій Єременко, політичний аналітик.

Що ви думаєте, чому Польща ухвалила таке важливе і резонансне рішення, яке дійсно може напружити стосунки України та Польщі? Саме під час проведення саміту НАТО, який був у Варшаві. Це такий ляпас Україні?

Це не ляпас, це внутрішні їх проблеми.

Їх, чи наші також?

Це внутрішні процеси в Польщі, які на нас відбуваються тому, що це стосується нас.

Польща завжди брала на себе роль адвоката України

Щодо до НАТО. Зараз взагалі відбувається во всіх європейських державах таке спрямування, в більш національний бік. Тобто, піднімаються національні ідентичності, націоналістичні організації. Праві набирають, якщо не більшість, то набагато більш серйозний вплив. І це все призводить до того, що приймаються от такі достатньо жорсткі заяви. Це з одного боку.

З іншого боку. Польща завжди була в Євросоюзі і в НАТО, такім собі адвокатом України. Вона завжди брала от таку на себе роль. І я не думаю, що тут щось принципове зміниться від цієї заяви.

Взагалі, це була постанова про вшанування пам’яті. Ну вшанували вони пам’ять.

Визнання геноциду.

Про вшанування пам’яті так сказали.

Йдеться про визнання геноцидом і день пам’яті, так саме волинської трагедії. А якщо визнаються геноцидом події 1943 року, то тут спірне питання. В Україні і Бандера і Шухевич, які мають теж причетність до ОУН-УПА визнані національними героями. А в Польщі визнаються ці події геноцидом.

Вшанування пам’яті, чи визнання геноциду?

Ну насправді так, це природній процес. Тому, що Україна на той момент намагалася звільнитись від Польщі.

Я зараз не намагаюсь з’ясувати, що було в 1943 році. В історії ми з вами копатися не будемо. Я про те, як на дипломатичному рівні це рішення сенату Польщі, може вплинути на стосунки з Україною. І в загалом на позицію України? Ви ж бачите, відбуваються проблеми на кордонах, минулого тижня була акція протесту.

Ну да, протест контрабандистів, це було так весело.

І ми ситуацію загострюємо нібито. Як раз минулого тижня під час того, як було це рішення ухвалено, Київрада перейменовує проспект на честь Бандери.

Тут дуже багато аспектів. Перший аспект. Хвала Богу ми чим далі, тим більше розумієм, що Україні все ж таки треба займатись собою, своєю економікою і не так активно прагнути до Європи, чи до НАТО, чи ще до чогось. Брати їх стандарти на себе, ті, які ефективні, які вигідні. Але все ж таки займатись собою. Тому, що інакше ці речі будуть проявлятись далі. Це перше.

Друга теза. Завжди, коли дві країни находяться поруч, у них бувають такі напруження. Якщо ці напруження педалювати, а я думаю, що с Кремля їх будуть педалювати. Вони будуть і далі розвиватися. Якщо їх не педалювати, а згладжувати, то вони поступово будуть виходити з порядку денного. Ну прийняли, да й прийняли. Вшанували, ну й вшанували. Ну і що. Але, якщо про це постійно говорити, то будуть проблеми.

Новости партнеров