«Схеми». Міліцейський реванш.

Вторник, 19 апреля, 2016 в 22:12, размещенно в Видео, Общество /  1616 /  Комментировать

«Схеми». Міліцейський реванш.

uk real

«Схеми». Міліцейський реванш.

Реформу в міліції вважають в Україні чи ні єдиним відчутним успіхом після Революції гідності.


У багатьох українських містах вже працює патрульна поліція, решта старосістемних міліціантів автоматично зараховано до лав національної поліції і тепер просіюється через сито переатестації. Старі одіозні кадри що чинили міліцейське свавілля мають бути звільнені і відійти в історію, така ідея реформи. У тім її проводителі стикнулись с проблемою, міліціонери через суди повертаються в поліцію і вже є прецеденти про них дивиться в відео програмі «Схеми».

Нова поліція – нові правила. З листопада минулого року не існує міліції. В великих містах працівників ДАІ замінили патрульні поліцейські у новій формі. Решта міліціонерів автоматично стали працівниками іншого органу Національної поліції України. І згодом аби очистити ряди правоохоронців від старих одіозних кадрів розпочалася переатестація.

Атестування поліцейських включило в себе два етапи:

1 Складання тестів на аналітичні здібності працівників, та тестування професійних навиків.

2 Співбесіда із атестаційними комісіями куди увійшли працівники підрозділів кадрового забезпечення, департаменти внутрішньої безпеки нацполіції, представники громадськості та ЗМІ.

Та незважаючи на те, що переатестація правоохоронців триває і досі, у регіонах де вона вже відбулася суди завалені справами про скасування рішень комісій та наказів про звільнення.

Ті хто набрав достатню кількість балів на тестуванні скаржаться на суб’єктивність рішень атестаційних комісій.

За даними нацполіції у судах розглядається близько двохсот справ звільнених правоохоронців. З них в Окружному Адміністративному суді Києва більше половини, 106 справ. Уже відомо принаймні дві постанови суду про відновлення на роботі.

В інтерв’ю «Схемам» глава нацполіції Хатія Деканоїдзе називає це, не інакше як, реваншом старої системи. Глава нацполіції разом із юридичним відділом та громадськими правозахисниками готується і до нових рішень судів і до апеляційних засідань. І схоже на те, що це лише початок боротьби національної поліції за власне самоочищення. Повернення одіозних міліціонерів через суд на свої посади, що вже мають місце. Це такі прецеденти які вказують на загрозу усій реформі МВС.

Новости партнеров