Ексклюзив. Демченко про облаштування кордону України з РФ.

200 мільйонів гривень заплановано витратити на облаштування кордону з Росією. Нині отримано вже 60 мільйонів із зазначеного у бюджету. Про це повідомляє прес-центр Держприкордон служби України.
Цього року мають закінчитися роботи по захисту кордону в Харківський і розпочатися у Луганський областях. Крім цього, прес-центру Держприкордон служби України, сьогодні повідомили, що з ранку у пункті пропуску Мар’янка, що в зоні АТО, утворилася черги із 550-ти автівок.
Детальніше про це, розповість керівник прес-центру Держприкордон служби України, Андрій Демченко.
Які області, що межують із Росією зараз найменш захищені?
Перше, що хочу сказати, що державна прикордонна служба продовжує здійснювати системні заходи стосовно інженерно-технічного облаштування кордону в межах виділеного фінансування. У минулому році державним бюджетом було виділено 400 мільйонів гривень, які реалізовані в повному обсязі і за призначенням.
В відповідності до плану, що затверджений Кабінетом міністрів, роботи проводилися в Чернігівський і Харківських областей. Загалом було обладнано 230 кілометрів протитанкових ровів, 45 кілометрів контрольно-слідчої смуги, 116 кілометрів прокатних доріг, а також встановлено захисну огорожу, вежі спостереження. Крім того обладнанні опорні пункти для особового складу, так і захисні споруди для пасажирів контакт-пропуску. Були закуплені технічні засоби і розгорнуті системи відео-технічного контролю. Також придбані чотири бойові модулі «Тритон».
Бюджетом передбачено 200 мільйонів гривень
Всі ці елементи інтегрованої системи охорони кордону, на ділянці наприклад, Харківського загону презентувалися експертом дипломатичних представництв іноземних держав. Не одноразово ми презентували дані системи в Чернігівський, та Харківський областях представникам ЗМІ. Цього року в відповідності до плану роботи заплановано закінчити у межах Харківської і розпочнуться в Луганський областях.
На даний момент, бюджетом передбачено 200 мільйонів гривень із яких ми отримали 60 мільйонів. В загалом скажу, що реалізація даного плану облаштування україно-російського кордону, дозволить Україні захистити свою територію В першу чергу, це від не законного перетину кордону, переміщення товарів, зброї і наркотиків. А також, проникнення диверсійних груп і нелегальних мігрантів.
Наступне питання, щодо черги на КПП Мар’янка, що саме її спричинило і на разі, яка ситуація?
Демченко про ситуацію на кордоні
Зазначу, що всі контрольні пункти в’їзду-виїзду в зоні АТО працюють в штатному режимі. На щастя обстрілів за минулу добу не було. В загалом лінію розмежування переткнуло, як і попередньої доби, близько 30 тисяч осіб і майже 5 тисяч транспортних засобів.
На даний момент ми фіксуємо, чи малу чергу на Мар’янці. В той же час на Зайцеві черга трошки менше. В загалом знаходиться по 100 транспортних засобів з обох напрямків. Вже традиційно, що на передодні вихідних, як правило середа, четвер, п’ятниця, фіксується збільшення пасажиро-транспортного потоку через контрольні пункти в’їзду-виїзду. А ось на вихідні і початок тижня черги, як правило спадають. Скоріш за все, це пов’язано з вирішенням соціально-побутових потреб громадян, які найбільше їздять саме в ці дні.
Оставьте комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.